LAJMI I FUNDIT:

Ibrahimovic është statistikisht lojtari i dytë më i mirë në Evropë në këtë sezon

Ibrahimovic është statistikisht lojtari i dytë më i mirë në Evropë në këtë sezon

Zlatan Ibrahimovic është duke dëshmuar se mosha është vetëm një numër në këtë sezon në Serie A.

Reklama

Me rikthimin e tij te Milani, sulmuesi suedez ka arritur të bëhet njëri ndër lojtarët më të mirë në këtë edicion deri më tani.

Edhe pse është 39-vjeçar, Ibra Kadabra ka shënuar në total dhjetë gola në gjashtë ndeshje të zhvilluara, duke lënë pas lojtarë si Cristiano Ronaldo dhe Ciro Immobile.

Whoscored ka krijuar një listë me lojtarët më të mirë deri më tani në këtë edicion dhe suedezi është i dyti në listë.

Më poshtë mund të shikoni lojtarët më të vlerësuar deri më tani:

15) Son Heung-min (Tottenham Hotspur) – 7.78

14) Henrikh Mkhitaryan (AS Roma) – 7.79

13) Dominic Calvert-Lewin (Everton) – 7.80

12) Angel Di Maria (Paris Saint-Germain) – 7.82

11) Neymar (Paris Saint-Germain) – 7.87

p1enq9qi311olhvk214cj1h9t1999h.jpg

10) Zinedine Ferhat (Nimes) – 7.92

9) Domenico Berardi (Sassuolo) – 7.91

8) Jack Grealish (Aston Villa) – 7.97

7) Matheus Cunha (Hertha Berlin) – 7.98

6) Erling Braut Haaland (Borussia Dortmund) – 8.07

p1enq9nogf7ia1m521i611ubu56jf.jpg

5) Cristiano Ronaldo (Juventus) – 8.17

4) Harry Kane (Tottenham Hotspur) – 8.28

3) Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 8.36

2) Zlatan Ibrahimovic (AC Milan) – 8.41

1) Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) – 8.66. /Telegrafi/

p1enq9mrglq5qoggj5hug5htd.jpg


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori