Sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann, e ka komentuar humbjen e katalunasve nga Atletico Madridi në ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës.

Blaugranët humbën me rezultat 3-2 në përballjen ‘triller’ kundër ish-skuadrës së francezit, e cila u shoqëruar me polemika të shumta lidhur me vendimet e gjyqtarëve.

I pyetur se si e shpjegon humbjen, ai është përgjigjur: “Nuk e di. Në të njëjtën mënyrë siç nuk mund t’i shpjegoj gabimet tona dhe në fund, ata patën më shumë energji dhe kjo na kushtoi”.

(Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Duhet ta shikojmë ndeshjen sërish, të punojmë dhe të përmirësohemi. Nëse përmirësohemi, atëherë ngritemi sërish”, ka deklaruar Griezmann.

Atletico fiton me përmbysje trilerin ndaj Barcelonës, derbi ndaj Realit në finalen e Superkupës së Spanjës Atletico fiton me përmbysje trilerin ndaj Barcelonës, derbi ndaj Realit në finalen e Superkupës së Spanjës

Ai i ka përmendur edhe gabimet, të cilave iu është referuar: “Dështova t’ia pasoja topin Umtitit. Gjërat e vogla si kjo mund të ndikojnë që të humbësh një ndeshje, një kampionat, apo Ligën e Kampionëve. Do të punojmë dhe kaq”.

Sa u përket dy golave të anuluar të Barcelonës, francezi ka thënë: “E kemi VAR-in për t’i ndihmuar futbollit. Nganjëherë të ndihmon ty dhe nganjëherë është kundër teje, por e tillë është”.

Ndryshe, Atletico Madridi do të luajë kundër rivalit lokal, Real Madrid, në finalen e të dielës. /Telegrafi/