LAJMI I FUNDIT:

Gabim në vlerësim: 13 lojtarët që Interi i largoi më shpejt sa që duhej (Foto/Video)

Gabim në vlerësim: 13 lojtarët që Interi i largoi më shpejt sa që duhej (Foto/Video)

Interi ka pësuar një rënie zhgënjyese në vitet e fundit, nuk ka përfunduar në venin e katër që dërgon në Ligën e Kampionëve që nga viti 2011.

Reklama

Por, sezoni 2017/18 duket shumë më pozitiv dhe interesant për zikaltrit.

Gjatë viteve klubi nga Milano ka pasur shumë talent në folenë e tyre, por disa nga ata i ka larguar para kohe, duke mos besuar te talenti i tyre, transmeton Telegrafi.

Më poshtë keni 13 lojtarët që Nerazzurrët nuk besuan se një ditë do të bëheshin yje:

Andrea Pirlo:

21 tetor 2000: Andrea Pirlo gjatë një aksioni me Interin kundër Udineses në stadiumin Friuli. Foto: ALLSPORT

Sezone në Inter: 1998 – 2001

Iu bashkua: Milanit

Shuma e transferimit: 12.6 milionë funte

Clarence Seedorf:

16 shtator 2001: Seedorf, Adriano, Kallon dhe Dalmat duke festuar golin ndaj Venezias në Giuseppe Meazza. Foto: ALLSPORT

Sezone në Inter: 2000-2002

Iu bashkua: Milanit

Shuma e transferimit: Shkëmbim + 15.75 milionë funte

Adriano (Huazimi i parë):

Super modelja britanike Naomi Campbell dhe braziliani gjatë javës së modës në Milano më 22 shkurt 2004, ngjarje e organizuar nga Pirelli. Foto: Getty Images

Sezone në Inter: 2001-2002

Iu bashkua: Parma

Shuma e transferimit: 8.96 milionë funte

Dennis Bergkamp:

29 janar 1993: Dennis Bergkamp gjatë një dueli me Moreno Torricelli e Juventusit. Foto: Allsport

Sezone në Inter: 1993-1995

Iu bashkua: Arsenalit

Shuma e transferimit: 7.88 milionë funte

Roberto Carlos:

Braziliani duke shijuar luksin dhe famën që mori në kohën sa ishte pjesë e Interit

Sezone në Inter: 1995-1996

Iu bashkua: Real Madridit

Shuma e transferimit: 4.2 milionë funte

Jocelyn Angloma:

Sulmuesi francez Jocelyn Angloma duke shënuar gol një një miqësore me Francën. Foto: AFP/Getty Images

Sezone në Inter: 1996-1997

Iu bashkua: Valencia

Shuma e transferimit: 840,000 funte

Youri Djorkaeff:

Prill 1997: Youri Djorkaeff gjatë një aksioni në Serie A ndaj Fiorentinas në Meazza. Foto: Allsport

Sezone në Inter: 1996-1999

Iu bashkua: Kaiserslautern

Shuma e transferimit: 1.05 milionë funte

Diego Simeone:

3 mars 1999: Rivalët e Kupës së Botës, Diego Simeone dhe David Beckham duke përshëndetur njëri-tjetrin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në Old Trafford. Man Utd e fitoi këtë takim me rezultat 2-0. Foto: Allsport

Sezone në Inter: 1997-1999

Iu bashkua: Lazios

Shuma e transferimit: Nuk është zbuluar

Angelo Peruzzi:

23 tetor 1999: Angelo Peruzzi i Interit së bashku me bashkëlojtarin në atë kohë Christian Panucci gjatë takimit në Serie A ndaj Milanit në San Siro. Foto: Allsport

Sezone në Inter: 1999-2000

Iu bashkua: Lazio

Shuma e transferimit: 12.53 milionë funte

Adrian Mutu:

Mutu dhe Cordoba gjatë prezantimit te Interi

Sezone në Inter: 2000

Iu bashkua: Verona

Shuma e transferimit: 2.8 milionë funte

Fabio Cannavaro:

23 nëntor 2002: Fabio Cannavaro në takimin ndaj Milanit në Meazza. Foto: Getty Images

Sezone në Inter: 2002-2004

Iu bashkua: Juventus

Shuma e transferimit: 7 milionë funte

Philippe Coutinho:

30 shtator: Coutinho në takimin ndaj Interit dhe Fiorentinas në Meazza. Foto: Getty Images

Sezone në Inter: 2010-2013

Iu bashkua: Liverpool

Shuma e transferimit: 9.1 milionë funte

Thiago Motta:

14 gusht: Thiago Motta në takimin e kupë së ligës ndaj Juventusit në stadiumin “Adriatico” të Pescaras. Foto: Getty Images

Sezone në Inter: 2009-2012

Iu bashkua: PSG

Shuma e transferimit: 8.05 milionë funte.

/Telegrafi/