I fejuari i Rita Orës, Taika Waititi, ‘e prishi’ intervistën e saj të drejtpërdrejtë me emisionin televiziv australian të mëngjesit “Sunrise” të mërkurën.

Këngëtarja shqiptaro-britanike, 31 vjeçe, po përfundonte bisedën e saj me prezantuesen Natalie Barr nga shtëpia e saj në Londër, kur regjisori i “Thor”, 46 vjeç, u shfaq papritur në kamera për të përshëndetur shikuesit.

“Taika, largohu nga xhirimi im”, tha Rita, përpara se çifti të shpërthente në të qeshura, shkruan DailyMail.

Pasi ai u largua shpejt, Rita shtoi: “Kthehu! Thuaj përshëndetje të gjithëve”.

“Përshëndetje, nuk mund të të dëgjoj”, u përgjigj Taika.

Gjatë intervistës, Rita foli se sa shumë i pëlqente eksperienca e saj e fundit si trajnere në “The Voice Australia”, në Sydney.

Reklama

“Është vendi më i mirë ndonjëherë… Unë e kaloj kohën më të mirë; është si të jesh në pushime”, tha Rita.

Reklama

“Dhe unë jam shumë mirënjohëse që Australia më pranoi dhe më bën të ndihem sikur [është] shtëpia ime e dytë”, tha artistja me origjinë nga Kosova.

Rita Ora duket e freskët dhe joshëse në të kaltër, gjatë shkuarjes në studion muzikore në Londër Rita Ora duket e freskët dhe joshëse në të kaltër, gjatë shkuarjes në studion muzikore në Londër

Kjo paraqitje vjen pak kohë pasi Taika thuhet se u transferua në shtëpinë e të fejuarës së tij në vlerë prej tetë milionë funte (9.5 milionë euro) në veri të Londrës.

Çifti janë parë duke kryer punë dhe blerë gjëra për shtëpinë, gjë që sugjeron se ajo mund të jetë shtëpia e tyre e përhershme.

Reklama

Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe “The Voice Australia”, dhe Taika, i cili po planifikon një varg filmash, shpresojnë të kurorëzojnë martesën pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre të punës, raporton The Sun.

Një burim tha: “Është e pazakontë të shohësh Ritën në lagje këto ditë – ajo bleu shtëpinë, por u largua nga vendi pothuajse menjëherë më pas dhe mezi ka kaluar kohë atje”.

Reklama

“Por ata po blinin gjëra dhe është e qartë se kjo do të jetë vendi ku ata e quajnë shtëpi, të paktën për një kohë”, tha burimi.

“Ata janë një çift shumë shëtitës, dhe kanë shtëpi në të gjithë vendin, por dukej sikur kjo ishte një lëvizje e përhershme duke parë sjelljen e tyre”, shtoi më tej i brendshmi.

Reklama

Rita shpërtheu në rezidencën me gjashtë dhoma gjumi në shkurt, duke thënë se e bëri blerjen me ndihmën e një kredie nga banka e Mbretëreshës ‘Coutts & Co’ – e cila ofron shërbime bankare private dhe menaxhim të pasurisë për individë me vlerë të lartë neto.

Gushtin e kaluar, çifti, i cili filloi të takohej në mars të vitit 2021 pas njohjes në Australi, u tha se po ecnin aq shpejt në marrëdhënien e tyre sa kishin filluar të diskutonin martesën.

Reklama

“Taika e quan Ritën ‘grua’ gjatë gjithë kohës dhe bisedon se si do të jetë burri i saj i parë dhe i fundit”, tha një burim i brendshëm për revistën “New Idea”.

Reklama

“Të gjithë rreth tyre e minimizojnë atë si shaka flirte, por [Rita] padyshim shpreson që ai të jetë i vërtetë”, vazhdoi burimi, duke shtuar se ajo është “absolutisht e fiksuar” pas të dashurit të saj regjisor.

Taika ishte martuar më parë me producenten e filmave, Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se janë ndarë në heshtje në vitin 2018. /Telegrafi/