LAJMI I FUNDIT:

Evra: Nëse Messi do të kishte etikën e punës së Ronaldos, do të kishte 15 ‘Topa të Artë’

Evra: Nëse Messi do të kishte etikën e punës së Ronaldos, do të kishte 15 ‘Topa të Artë’

Krahasimet mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit vazhdojnë të argëtojnë botën e futbollit, dhe Patrice Evra gjithashtu i dha orientimin e tij historisë.

Reklama

Ish-lojtari i Manchester United e vendosi ish-shokun e tij të skuadrës përpara yllit argjentinas dhe kampionit aktual të botës.

Në një intervistë të transmetuar në kanalin e Rio Ferdinand në YouTube, Evra theksoi: “Dua të shpjegoj pse e zgjedh gjithmonë Ronaldon në vend të Messit. Jo sepse e konsideroj vëlla, por sepse jam i dashuruar me etikën e tij të punës”.

“Zoti i dha Messit talent dhe Ronaldo duhej të punonte shumë. Kështu e shoh unë. Nuk dua të them se Ronaldo nuk është i talentuar, por se ai u bë ai që është me punë”.

Evra hëngri barin nga fusha e “Old Trafford”, Henry qeshi me të madhe ku e pa gjestin e tij
Lexo po ashtu Evra hëngri barin nga fusha e “Old Trafford”, Henry qeshi me të madhe ku e pa gjestin e tij

“Nëse Messi do të kishte etikën e tij të punës, ai do të kishte 15 ‘Topa të Artë’ sot. Më pëlqejnë njerëzit që punojnë shumë dhe kjo është arsyeja pse unë zgjedh Ronaldon në vend të Messit”, ka thënë Evra. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori