LAJMI I FUNDIT:

De Ligt niset drejt Munichut për të kompletuar transferimin te Bayerni

De Ligt niset drejt Munichut për të kompletuar transferimin te Bayerni

Matthijs de Ligt është futbollisti i ri i Bayern Municht, edhe pse mungon zyrtarizimi.

Reklama

Dy skuadrat e mëdha evropiane, Bayern Munich dhe Juventus tanimë kanë arritur marrëveshje për transferimin e holandezit në Allianz Arena për shumën e 70 milionë eurove, plus 10 të tjera në formë bonusesh.

Holandezi ka kryer seancën e fundit stërvitore me Juventusin ku edhe është përshëndetur me të gjithë shokët e skuadrës, trajnerët dhe drejtuesit e klubit.

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni
Lexo po ashtu Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni

De Ligt është nisur për në Munich, ku do të kompletoj transferimin te Bayerni.

Avokatja braziliane e agjencionit ‘Mino Raiola’, Rafaela Pimenta që ka ndërmjetësuar këtë transferim ka thënë se klienti i saj është shumë i lumtur.

“De Ligt po kompleton transferimin te Bayerni dhe ai është i lumtur. Njësoj si Pogba që është i lumtur që është te Juventusi”.

“Duhet vetëm të falënderojmë Juventusin që u tregua klub i aftë”, deklaroi Rafaela Pimenta ndërmjetësuese në këtë transferim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori