LAJMI I FUNDIT:

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni

Dalin detajet e kontratës së De Ligt te Bayerni

Matthijs de Ligt është në prag të përfundimit të një transferimi prej 80 milionë eurosh te Bayern Munich pasi ata ranë dakord për një marrëveshje me Juventusin.

Reklama

Qendërmbrojtësi holandez 22-vjeçar është gati për fazën tjetër të karrierës së tij pas tre viteve të rëndësishme në Torino, ku ka bashkëpunuar ngushtë me veteranët me përvojë Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci.

Siç raportohet nga TMW, De Ligt tani është i vendosur të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Bayern Munich me vlerë rreth 10 milionë euro neto në sezon plus shtesa, pak më e ulët se rroga prej 11 milionë eurosh që merr aktualisht në Torino.

Arrihet marrëveshja verbale mes Bayernit dhe Juventusit për De Ligt
Lexo po ashtu Arrihet marrëveshja verbale mes Bayernit dhe Juventusit për De Ligt

Gjigantët bavarez siguruan një marrëveshje pasi ranë dakord t’i paguanin Juventusit 70 milionë euro në një tarifë fikse plus rreth 10 milionë euro shtesë.

Qendërmbrojtësi holandez do të kryejë testet mjekësore para transferimit këtë javë dhe nëse gjithçka shkon sipas planit, ai do të vendosë lapsin në kontratën pesëvjeçare.

Gjatë tre viteve të tij në Torino, De Ligt bëri 117 paraqitje në të gjitha garat për Juventusin. Ai e ndihmoi skuadrën të fitonte një Scudetton, një Kupën e Italisë dhe një Superkup të Italisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Kalo në kategori