LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo bëri një gjë që nuk e kishte bërë asnjëherë më parë në karrierës, i kërkoi autograf gjyqtarit të ndeshjes pasi shënoi katër gola

Cristiano Ronaldo bëri një gjë që nuk e kishte bërë asnjëherë më parë në karrierës, i kërkoi autograf gjyqtarit të ndeshjes pasi shënoi katër gola

Pas ndeshjes në të cilën Cristiano Ronaldo shënoi katër gola, portugezi i kërkoi gjyqtarit autograf dhe foto dhe kjo ishte një skenë krejtësisht e pazakontë për personazhin e tij, gjë që u bë virale shumë shpejt në rrjetet sociale.

Reklama

Pas një fillimi jashtëzakonisht të dobët të karrierës së tij në Arabinë Saudite, Cristiano Ronaldo më në fund tregoi një pjesë të arsyes pse Al-Nassr po e paguan gjysmë miliardë dollarë për kontratën e tij dyvjeçare e gjysmë, pasi portugezi shënoi katër gola në ndeshjen e djeshme kundër Al Wehda.

Dhe siç bën zakonisht kur luan një lojë të tillë,  shënon një het-trik apo më shumë gola, këtë herë Ronaldo nuk shkoi direkt në dhomën e zhveshjes, por e solli topin, iu afrua gjyqtarit të asaj ndeshje, Al-Harbi, dhe e pyeti atë për një autograf.

Krahas kësaj, gjyqtari pastaj kërkoi një foto dhe e gjithë kjo tërhoqi shumë vëmendjen e mediave, të cilat e njoftuan menjëherë lëvizjen e tij.

Interesant është fakti se ky është het-triku i 61-të në karrierë për portugezin dhe duke qenë se aktualisht luan në Arabinë Saudite, pritet që ky numër të rritet edhe më shumë në dy vitet e ardhshme.

Goli i parë, të cilin e shënoi pasi e bëri shkëlqyeshëm në zonën e rreptësisë së kundërshtarit, ishte edhe goli i tij jubilar i 500-të në kampionate në karrierë.

Në total, katër golat e shënuar mbrëmë nga Ronaldo e çuan atë në 503 gola në kampionate në karrierën e tij të pasur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori