LAJMI I FUNDIT:

Chelsea do ta aktivizojë klauzolën e Ugartes, mesfushori i Sportingut do të kushtojë plot 60 milionë euro

Chelsea do ta aktivizojë klauzolën e Ugartes, mesfushori i Sportingut do të kushtojë plot 60 milionë euro
(Foto: Getty Images)

Chelsea planifikon ta mposhtë konkurrencën e Paris Saint-Germainit për nënshkrimin e futbollistit të Sporting Lisbonës, Manuel Ugarte.

Reklama

Sipas gazetarit Bruno Andrade, Blutë e kanë njoftuar klubin portugez se janë të gatshëm ta aktivizojnë klauzolën në kontratën e mesfushorit duke paguar 60 milionë euro për nënshkrimin e tij.

22-vjeçari ka pasur një sezon mbresëlënës me ekipin nga Primeira Liga duke regjistruar 57 paraqitje në të gjitha garat.

Chelsea e ka seriozisht interesimin për Lionel Messin
Lexo po ashtu Chelsea e ka seriozisht interesimin për Lionel Messin

Ai ka tërhequr interesimin e klubeve, si Chelsea, PSG dhe Liverpool, të cilët janë vënë në garë për shërbimet e tij.

Vendimi për të zgjedhur i takon Ugartes, mirëpo Correio da Manha raporton se skuadra londineze mund ta paguajë klauzolën e tij dhe t’i ofrojë kontratë pesëvjeçare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori