LAJMI I FUNDIT:

Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon

Chelsea mund të tentojë një strategji të re transferishmesh, pas startit të dobët në këtë sezon

Humbja e parë shqetësuese e Mauricio Pochettinos, pasi trajneri tregon se udhëtimi i Chelseat për t’u kthyer në majë nuk do të jetë i thjeshtë.

Një mori problemesh u theksuan nga brenda rindërtimit të një vere tjetër të trazuar, ku 12 lojtarë janë larguar dhe gati 500 milionë euro janë shpenzuar për t’i zëvendësuar.

Blutë ishin paksa skuadra më e mirë në pjesën e parë, me Carney Chukwuemeka që barazoi pas golit të Nayef Aguerd, por u mposhtën në 45 minutat e dytë.

Pochettino e thotë të kundërtën me atë që Caicedo shfaqi në fushë në debutimin e tij te Chelsea
Lexo po ashtu Pochettino e thotë të kundërtën me atë që Caicedo shfaqi në fushë në debutimin e tij te Chelsea

Michail Antonio dhe Lucas Paqueta vulosën fitoren teksa dy lojtarët më të shtrenjtë të Ligës Premier, Enzo Fernandez dhe Moises Caicedo, patën momente për t’u harruar.

Enzo humbi një penallti të pjesës së parë dhe Caicedo, i cili bëri debutimin e tij në stadiumin e Londrës, shkaktoi penallti në kohën shtesë.

Jackson dhe Sterling janë të mirë, por ku është kërcënimi?

Nicolas Jackson dhe Raheem Sterling ishin të dy të rrezikshëm në lojën e tyre, por pyetja se nga do të vijnë golat e Chelseat vazhdon të shtrohet.

Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës - nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë
Lexo po ashtu Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës - nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë

Chelsea ka shpenzuar afro 500 milionë euro në këtë afat kalimtar dhe mbi 1 miliard euro në tri afatet e fundit kalimtare, por ende i mungojnë golashënuesit.

Është një dobësi në ndërtimin e skuadrës, pavarësisht lojës mbresëlënëse si nga Sterling, ashtu edhe nga Jackson.

Mykhailo Mudryk, Noni Madueke dhe Mason Burstow të gjithë erdhën nga stoli, por Chelsea shënoi vetëm një herë kundër West Hamit me 10 lojtarë.

Nuk është mjaft e mirë dhe ju duhet të mendoni se kjo pronësi mund të nënshkruajë akoma më shumë lojtarë, duke përfshirë një sulmues tjetër.

Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit
Lexo po ashtu Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit

Sezoni i ri, të njëjtat probleme lëndimesh

Goli i parë i Chukëuemekas për Chelsean u njollos nga lëndimi pasi ai doli pak para pjesës së parë me dhimbje të konsiderueshme.

Mund të jetë një tjetër çështje madhore që zgjeron listën e lëndimeve të Chelseat në tetë lojtarë.

Një seri lëndimesh e ndërpreu Chelsean sezonin e kaluar dhe mund të jetë sërish një problem këtë vit.

"Mendova se Caicedo kishte kaluar te Liverpooli"- Endo flet edhe për kalimin e tij në Anfield
Lexo po ashtu "Mendova se Caicedo kishte kaluar te Liverpooli"- Endo flet edhe për kalimin e tij në Anfield

Është një enigmë e madhe për t’u zgjidhur për Pochettinon pasi klubi nuk mund ta kalojë një fat kaq të keq në një fat edhe më të keq.

Ekuilibri mbrojtës nuk është i duhuri

Mungesa e Reece James u ndje shumë në prapavijë pasi Malo Gusto, një zëvendësues i aftë, bëri fillimin e tij të parë për klubin. Edhe pse 20-vjeçari nuk ishte i dobët, ai nuk arriti të jepte ndonjë ndikim të madh në lojë, veçanërisht në pjesët e sulmit.

Ndërkohë, Levi Colëill dukej jostabil si mbrojtës i majtë dhe Axel Disasi nuk mund të ndiqte paraqitjen e tij mbresëlënëse ​​kundër Liverpoolit, ndërsa Thiago Silva nuk ishte ai i zakonshëm dominues. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori