LAJMI I FUNDIT:

Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës – nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë

Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës – nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë
Reklama

Chelsea ka pësuar humbje 3-1 në udhëtim te West Ham United në kuadër të javës së dytë në Ligën Premier.

Pas vetëm shtatë minutash lojë, Çekanët kaluan në epërsi me golin e Nayef Aguerd, me asistimin e James Ward-Prowse.


Por, Blutë i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Carney Chukwuemeka, që realizoi në minutën e 28-të.

Chelsea mund të përmbyste shifrat në minutën e 43-të, nëse Enzo Fernandez do të realizonte nga penalltia e fituar prej Raheem Sterling.

Pjesa e dytë ishte edhe më dramatike, derisa West Hami e riktheu epërsinë në stadiumin e Londrës.

Michael Antonio (53’) shënoi për 2-1, ndërsa Ward-Prowse ishte sërish në rolin e asistuesit.

Vendasit mbetën me një lojtarë më pak në fushë, kur shënuesi i golit të parë, Aguerd pranoi kartonin e dytë të verdhë në minutën e 67-të.

Moises Caicedo debutoi te Chelsea në minutën e 61-të, mirëpo shkaktoi penallti në 90+5-të, ndërsa Lucas Paqueta e konvertoi në gol për rezultatin final 3-1.

Blutë kanë vetëm një pikë aktualisht pas dy ndeshjeve, ndërsa në xhiron e tretë do të kenë punë me Luton. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori