LAJMI I FUNDIT:

Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit

Pochettino thekson dy gabimet që Chelsea i bëri ndaj West Hamit

Chelsea po zhvillonte një lojë të mirë ndaj West Ham United dhe shikonte rrugën për të kaluar në avantazh pasi Carney Chukwuemeka shënoi golin e barazimit.

Sidoqoftë, Blutë nuk arritën t’i kthejë rastet në gol dhe përfundoi duke e humbur ndeshjen 3-1 nga Hammers me dhjetë lojtarë.

Mauricio Pochettino shpjegoi se çfarë shkoi keq në një përmbledhje pas ndeshjes me Sky Sports.

Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës - nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë
Lexo po ashtu Chelsea mposhtet nga West Ham United në derbin e Londrës - nuk u bëjnë punë as milionat e shpenzuar këtë verë

“Ishte zhgënjimi kur humbëm penalltinë. Ne po luanim mirë dhe nuk morëm shpërblimin”, ka thënë fillimisht trajneri argjentinas.

“Pjesën e dytë e fillojmë pak me këtë besim derisa filluam sërish të luajmë mirë. Gjithashtu lëndimi i Carneyt ndryshoi pak formën e skuadrës”.

“Pastaj ne fillojmë përsëri të dominojmë lojën, por përsëri pranojmë. Ne duhet të jemi më të fortë në këtë lloj situate, sepse e dinim që West Ham shkon thellë dhe kundërsulmet e goditjet nga ndërprerjet janë vërtet të rrezikshëm”, ka shtuar më tej Pochettino.

Pas dy ndeshjeve të luajtura, Chelsea ka vetëm një pikë, ndërsa në xhiron e tretë do të përballen me Luton Town. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori