LAJMI I FUNDIT:

“Mendova se Caicedo kishte kaluar te Liverpooli”- Endo flet edhe për kalimin e tij në Anfield

“Mendova se Caicedo kishte kaluar te Liverpooli”- Endo flet edhe për kalimin e tij në Anfield

Wataru Endo ka folur për pjesën se si ndodhi transferimi i tij nga Stuttgarti te Liverpooli në këtë javë.

Mesfushori japonez u bashkua me The Reds për shumën e 18 milionë eurove, ndërsa ka diskutuar edhe për Moises Caicedon që ishte po ashtu afër kalimit në Anfield.


“Për të qenë i sinqertë, unë ndoqa lajmet rreth Liverpoolit, se ata donin mesfushorë, ata donin një numër 6”, ka thënë Endo në një intervistë për Athletic.

Klopp me vlerësim brutal për debutimin e Endos
Lexo po ashtu Klopp me vlerësim brutal për debutimin e Endos

“Mendova se Caicedo kishte shkuar në Liverpool (qesh). Kështu që kur dëgjova se ai shkoi në Chelsea, thjesht mendova ndoshta ka ndodhur”.

“Mendova se ndoshta ata kishin nevojë për mesfushorë me përvojë apo diçka të tillë, sepse Henderson dhe Fabinho kishin lëvizur. Mendova se mund të kishte një shans”.

“Unë e kuptoj se klubet kryesore duan talente të rinj, por ju e dini që unë thjesht them me vete: ‘Kjo është mundësia e vetme që mund të keni për të kaluar në Liverpool sepse ata zakonisht përpiqen të marrin lojtarë më të rinj’. Kam pasur rastin dhe kam ndërmend ta shfrytëzoj”.

Krahasohen statistikat e Caicedos, Lavias dhe Endos, një pasqyrë se cili është më i miri si mesfushor defanziv
Lexo po ashtu Krahasohen statistikat e Caicedos, Lavias dhe Endos, një pasqyrë se cili është më i miri si mesfushor defanziv

“Ishte vetëm tre apo katër ditë më parë (interesimi i Liverpoolit). Ndodhi kaq shpejt. Agjenti im më thirri dhe unë duhej të vendosja shpejt. Nuk mund të thoja jo sepse të luaja në Ligën Premier ishte gjithmonë ëndrra ime. Gjithmonë do t’i thoja agjentit tim se doja të luaja në Ligën Premier për një skuadër më të mirë, kështu që ja ku jam”.

“Po bëhesha gati për të luajtur në Bundesligë. Tani po luaj këtu në Anfield në Ligën Premier para gjithë këtyre tifozëve, është çmenduri. Kisha kohë vetëm për një seancë stërvitore, kështu që u përpoqa të bëhesha gati sa më mirë. Unë jam një lojtar me përvojë, kështu që më duhej të pranoja dhe të merresha me situatën nën kontroll”, ka shtuar më tej japonezi.

Liverpooli pagoi 18 milionë euro për të nënshkruar Edon nga Stuttgarti. Ai ka bërë tashmë debutimin e tij për Reds, duke luajtur rreth 30 minuta kundër Bournemouth në fitoren 3-1. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori