La Casa De Papel i njohur edhe si “Money Heist” është duke u rikthyer në Netflix për sezonin e katërt, që thuhet se do të dalë në treg në janar të vitit 2020.

Seria shumë e pëlqyer spanjolle është ndër titujt më të njohur në Netflix, kështu që ja çfarë dimë në lidhje me sezonin e katërt të Money Heist dhe kur do të jetë në Netflix.

Rikthimi vjen pas një kohe më të gjatë se pjesa e tretë, madje vjen paksa e befasishme duke pasur parasysh që producenti Alex Pina është duke punuar në një seri tjetër Netflix Original që do të dalë në vitin 2020. Alex Pina është një emër që do të shihni në Netflix për shumë vite, pasi ai nënshkroi një marrëveshje ekskluzive me Netflix vitin e kaluar.

Lajmi erdhi nga një konferencë për shtyp javën e kaluar ku Alex Pina konfirmoi që pjesa e katërt e shfaqjes kishte filluar tashmë xhirimet.

Money Heist u bë një sukses i menjëhershëm pasi Netflix e zgjodhi atë si më i shikuari ndërkombëtarisht. Dy sezonet e para ishin transmetuar në Antena 3 në Spanjë para se të bëhej një Netflix i plotë për sezonin e tretë.

Tani një javë apo pak pas publikimit të sezonit të katërt të Money Heist, Netflix ka lëshuar statistikat e shikimit për shfaqjen dhe është mbresëlënëse, ndërsa mbi 34 milionë janë abonuar për të parë shfaqjen në të gjithë botën.

Meqenëse pjesa e tretë e Money Heist u publikua, ata në fakt kanë shtuar më shumë kohë ekzekutimi në një nga episodet. Kjo për shkak se në redaktimin e parë, ekipi pas shfaqjes hoqi një segment që paraqet legjendën e futbollit, Neymar.

Gjithashtu, shkrimtari i njohur Stephen King (i cili ka një përzgjedhje të shkëlqyeshme të zgjedhjeve të Netflix) kërkoi një sezon të katërt me llogarinë zyrtare në Twitter duke iu përgjigjur si vijon:

Duke folur kohët e fundit nëse shfaqja do të kthehej për dy sezonet e mëpasshme, Alex Pina tha si vijon:

“Ishte një impuls i ndërlikuar, kishte shumë arsye për të mos u kthyer më. Nga njëra anë, ishte një seri e shkurtër dhe e përfunduar në lidhje me një grabitje. Nga ana tjetër, protagonistët përfundojnë se janë milionerë dhe duke i bashkuar ata për një tjetër vjedhje, dukej diçka larg nga pamundësia, por ne kuptuam që ky ishte një grup me karakteristika të ndryshme nga sa shohim në tregimet e plaçkitjeve perfekte”.

Çfarë duhet të presim nga Money Heist – sezoni i katërt?

Grupi është përsëri së bashku për të kryer një krizë edhe më të madhe se ajo e para. Sidoqoftë, e gjithë kjo është një rrugicë për të provuar dhe shpëtuar një prej anëtarëve të tyre që është kapur.

Shpejt përpara për në episodin e tetë dhe kemi një vështrim se aksionet janë ngritur në mënyrë dramatike.

Është një luftë gjithëpërfshirëse.

Profesori beson se Raquel është i vdekur dhe bën thirrje për DEFCON 2, i cili rezulton në përdorimin e RPG-së kundër një tanki që rrokulliset në stuhi në Bankën e Spanjës.

Fati i Nairobit duket i zymtë duke pasur parasysh plagën e saj nga plumbi dhe plani i profesorit shihet se është në ajër me negociatorin e ri të policisë.

Disa fansa kanë spekuluar faktin se Nairobi nuk arriti të paraqitet në një përmbledhje të kohëve të fundit dhe kjo mund të nënkuptojë që ajo tani ka përfunduar.

Kur do të dalë në treg sezoni i katërt i Money Heist në Netflix?

Lajmi i mirë këtu është se Alex Pina konfirmoi që xhirimet dhe prodhimi ndoqën direkt pjesën e tretë, e cila përfundoi në fillim të këtij viti.

Kjo do të thotë se mund të presim që pjesa e katërt të shtohet në Netflix në një kohë të duhur.

Falë Cadena 3 në një intervistë me një nga aktorët në serial, ne e dimë se jo vetëm që janë filmimet e përfunduara në sezonin e katërt, por që do publikohet në janar të vitit 2020. Sipas një burimi, 18 janari është data e spekuluar. Kjo na duket jo reale duke pasur parasysh që shumica e filmave origjinalë në Netflix arrijnë të premten.

A do të jetë sezoni i katërt i Money Heist – sezoni përfundimtar?

Duke pasur parasysh se si po shkon historia, ne po presim që historia të përfundojë të paktën për këtë sulm deri në fund të sezonit tjetër.

Më pas, konventa e emrit të Netflix rreth pjesëve dhe stinëve, nuk është jashtë sferës së mundësisë që ne mund ta shohim serialin të bëhej një antologji, sikurse vepron Narcos në Netflix.

Është e drejtë të themi se ne nuk jemi të vetmit tani shumë të ngazëllyer për sezonin e ardhshëm dhe ndoshta të fundit të Money Heist. /Telegrafi/