LAJMI I FUNDIT:

Celine Dion: Shpresoj që dokumentari im të mos i trembë njerëzit, m’u deshën 17 vjet për të rritur ndërgjegjësimin për problemin tim

Celine Dion: Shpresoj që dokumentari im të mos i trembë njerëzit, m’u deshën 17 vjet për të rritur ndërgjegjësimin për problemin tim
Celine Dion (Foto: Vogue)

Në një intervistë të re, Celine Dion ka folur për gjendjen e saj shëndetësore, pra për sëmundjen me të cilën po lufton.

Së shpejti do të mbahet premiera e filmit dokumentar “I Am: Celine Dion”, dhe këngëtarja ka folur për “Vogue” ku ka theksuar se nuk dëshiron t’i trembë njerëzit me filmin.

“Shpresoj se dokumentari nuk do t’i trembë njerëzit, por do t’i bëjë të vetëdijshëm. M’u deshën 17 vjet – ju lutem mos prisni kaq shumë”, tha ajo.


Ajo theksoi se në vitin 2008 kishte vënë re se diçka nuk shkonte me shëndetin e saj.

“Ndjeja vështirësi për të kontrolluar zërin tim. Pasi këndoja nota të larta zëri im fillonte të ngërçohej. Shkova te mjeku, ata ekzaminuan kordat e mia vokale dhe më thanë se ishin të fryra. Më duhej të mbështetesha te gjërat”, tha ajo.

Megjithatë, vetëm në vitin 2020 ajo vendosi t’i përkushtohej shëndetit të saj dhe të zbulonte se për çfarë bëhej fjalë.

“Nuk doja të isha më e guximshme, doja të tregohesha e zgjuar. Kur mora diagnozën, u lehtësova”, tha ajo.

Dokumentari “I Am: Celine Dion” u drejtua me regji nga Irene Taylor. Përveç që publiku mund të shohë historinë frymëzuese të suksesit të saj në industrinë e muzikës, do të shfaqen edhe detajet rrëqethëse të luftës së saj me sindromën e qafës së ngurtë. Do të mund ta shikoni nga data 25 qershor në shërbimin Prime Video.

Për kujtesë, këngëtarja njoftoi në fund të vitit 2022 se vuan nga sindroma e personit të ngurtë, një çrregullim i rrallë i lëvizjes autoimune që prek sistemin nervor qendror (trurin dhe palcën kurrizore). Prek një në një milion njerëz. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Magazina
Haziri: Lotina dhe Mozzik na kanë bërë të lumtur, po rritet familja

Haziri: Lotina dhe Mozzik na kanë bërë të lumtur, po rritet familja

Magazina
Rivale në Big Brother VIP Kosova 2, por Kaderi dhe Santiana tani shihen bashkë

Rivale në Big Brother VIP Kosova 2, por Kaderi dhe Santiana tani shihen bashkë

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Rike Roçi: Kam qenë në lidhje me shokun e klasës, dashuria e parë nuk harrohet

Rike Roçi: Kam qenë në lidhje me shokun e klasës, dashuria e parë nuk harrohet

Magazina
Kalo në kategori