LAJMI I FUNDIT:

Cannavaro tregon dy skuadrat që do të dëshironte t’i drejtonte në të ardhmen

Cannavaro tregon dy skuadrat që do të dëshironte t’i drejtonte në të ardhmen

Ikona e Italisë, Fabio Cannavaro, ka zbuluar se ai ‘ëndërron’ të drejtojë Kombëtaren e Italisë dhe Real Madridin.

Cannavaro së fundmi e fitoi titullin me Guangzhou Evergrande, por ende nuk ka trajnuar në Evropë.


Tani, ish-mbrojtësi i Real Madridit thotë se mendon shumë për Italinë dhe Los Blancos.

Fabio Cannavaro në Santiago Bernabeu (Foto: Denis Doyle/Getty Images)

“Fillova të punoja si trajner, duke ëndërruar të drejtoja një klub si Real Madrid një ditë”.

“Duhet të mendosh shumë, prandaj po mendoj për Real Madridin, Kombëtaren italiane apo një klub të shkëlqyeshëm në Evropë”, ka thënë ai.

46-vjeçari tashmë ka menaxhuar një ekip kombëtar, duke e drejtuar Kinën për disa ndeshje në vitin 2019. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori