LAJMI I FUNDIT:

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t’i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t’i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që goditi Bebe Rexhën në fytyrë me telefonin e tij gjatë një koncerti në New York verën e kaluar mund të shpëtojë me vetëm 40 ditë shërbim komuniteti për sulmin.

Gjatë një dëgjimi të fundit gjyqësor, Nicolas Malvagna pranoi një ofertë nga gjykata për të hequr akuzat nëse ai kryen 40 ditë shërbim komuniteti dhe nuk shkel një urdhër mbrojtjeje për gjashtë muaj, ka mësuar Rolling Stone.


Në një dëgjim të azhurnuar për ndjekjen e përgjegjësisë më 9 shkurt, Malvagna informoi gjykatën se kishte qenë duke kryer shërbim komuniteti dhe iu ofrua mundësia për Prokurorinë e Distriktit të Manhattan-it të “kërkojë një shtyrje në përsiatje të heqjes së akuzës”, ose ACD (shtyrje në gjykimin e pushimit nga puna), sipas zyrës së DA të Manhattan-it.

Një ACD lejon heqjen e akuzave të një individi pas gjashtë muajve, nëse ata nuk arrestohen gjatë periudhës së pajtuar. Oferta e Malvagna përfshin një urdhër përfundimtar të mbrojtjes për gjashtë muaj.

Zbardhet dëshmia e sulmuesit të Bebe Rexhës në gjykatë: E godita me telefon sepse mendova se do të ishte qesharake
Lexo po ashtu Zbardhet dëshmia e sulmuesit të Bebe Rexhës në gjykatë: E godita me telefon sepse mendova se do të ishte qesharake

“Kjo zgjidhje, e arritur pas bisedimeve të gjata, lejon Z. Malvagna të kontribuojë në komunitet ndërsa sigurohet heqja dhe mbyllja e akuzave penale”, tha avokati i Malvagna për Rolling Stone. Dëgjimi i ardhshëm gjyqësor i Malvagna është caktuar për 20 qershor.

Bebe Rexha (Foto: Getty Images)

Një përfaqësues për Bebe Rexhën nuk reagoi menjëherë në kërkesën për komente nga Rolling Stone.

Në qershor të vitit të kaluar, Malvagna u akuzua me dy akuza të sulmit në gradën e tretë, një akuzë të ndjekjes në gradën e dytë, një akuzë të ndjekjes së rënduar në gradën e dytë dhe një akuzë të sulmit të tentuar në gradën e tretë. Në atë kohë, Rexha mori qepje në sy dhe Malvagna u mor në mbrojtje policore pasi këngëtarja u godit në fytyrë gjatë koncertit të saj në “Pier 17” të New York-ut.

Foto: Bebe Rexha/Instagram

Një hetim paraprak nga policia e qytetit të New York-ut “vërtetoi se një mashkull 27-vjeçar hodhi me dashje një celular” në fytyrën e yllit 33-vjeçar. Rexha mori trajtim emergjent dhe u dërgua në një spital lokal, ku bëri disa qepje në sy.

Incidenti ndodhi afër fundit të koncertit të këngëtares Rexha, gjatë turneut të saj “Best F*n Night Of My Life”. Në ditën pasuese, ajo publikoi një fotografi të vetes në Instagram me titullin, “I’m Good (Jam mirë)”, duke iu referuar bashkëpunimit të saj të suksesshëm me DJ David Guetta. /Telegrafi/

@beberexhaIm okay you guys 💖♬ original sound – BebeRexha

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Magazina
Ka miliona shikime në rrjetet sociale, a është kjo parashikuesja më e lezetshme e motit?

Ka miliona shikime në rrjetet sociale, a është kjo parashikuesja më e lezetshme e motit?

Magazina
Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Dafina Zeqiri merr propozim për martesë në ditëlindjen e saj, publikon pamje nga momenti romantik

Magazina
Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Ndahet nga jeta aktorja e njohur Shirine Morina

Magazina
Shakira befason të gjithë në Coachella, jep lajmin e madh

Shakira befason të gjithë në Coachella, jep lajmin e madh

Magazina

"Jemi të emocionuar", Dafina Zeqiri tregon përfundimisht nëse është shtatzënë po ashtu për dasmën me Kreshnikun

Magazina
Kalo në kategori