LAJMI I FUNDIT:

Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA
(Foto: Getty Images)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, e ka fituar çmimin për bashkëpunimin më të mirë në ceremoninë e MTV EMA, së bashku me David Guetta për hitin “I’m Good (Blue)”.

Ngjarja e sivjetme muzikore në Dusseldorf të Gjermanisë që drejtohej nga Rita Ora dhe Taika Waititi, filloi pikërisht me interpretimin e dyshes.


Në vijim pasuan interpretimet tjera dhe ndarja e çmimeve kryesore të mbrëmjes, një prej të cilëve e fitoi edhe Bebe.

Lista e plotë e konkurrentëve për bashkëpunimin më të mirë, në të cilën ndodheshin edhe dy shqiptaret tjera, Dua Lipa dhe Ava Max:


FITUES: David Guetta, Bebe Rexha – “I’m Good (Blue)”

Bad Bunny, Chencho Corleone – “Me Porto Bonito”

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – “Staying Alive”

Megan Thee Stallion, Dua Lipa – “Sweetest Pie”

Post Malone, Doja Cat – “I Like You (A Happier Song)”

Shakira, Rauw Alejandro – “Te Felicito”

Tiësto, Ava Max – “The Motto”


/Telegrafi/