LAJMI I FUNDIT:

BAFTA me sqarim për atë se përse mungoi Matthew Perry në segmentin përkujtimor

BAFTA me sqarim për atë se përse mungoi Matthew Perry në segmentin përkujtimor

Çmimet e filmit Bafta u zhvilluan të dielën (18 shkurt) në Royal Festival Hall të Londrës, duke nderuar filmat dhe aktorët më të mirë.

Aktori skocez David Tennant, i njohur për rolet e tij kryesore në “Doctor Who” dhe “Broadchuch”, ishte nikoqir i ngjarjes vjetore.

Më vonë gjatë programit, pati më shumë kritika pasi ylli i “Friends”, Matthew Perry, u la jashtë ‘In Memoriam’.


Matthew Perry

Gjatë segmentit, aktorja e Ted Lasso, Hannah Waddingham performoi një version të “Time After Time” të Cyndi Lauper, ndërsa ekrani shfaqte imazhe dhe klipe të disa figurave të industrisë së filmit që kishin vdekur që nga ceremonia e vitit të kaluar.

Segmenti mocional përfshinte homazhe për yjet duke përfshirë Jane Birkin, Glynis Johns, Carl Weathers, Julian Sands, Tom Wilkinson dhe Tina Turner.

BAFTA Awards 2024: Lista e plotë e fituesve
Lexo po ashtu BAFTA Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Harry Belafonte, Alan Arkin dhe Sir Michael Gambon u nderuan gjithashtu.

BAFTA Awards 2024

Megjithatë, Perry mungonte dukshëm në këtë segment.

Aktori vdiq në tetor, në moshën 54-vjeçare, në shtëpinë e tij në Los Angeles pas viteve të abuzimit me substancat.

BAFTA Awards 2024

Pas komenteve në rrjet, BAFTA bëri ​​një deklaratë që vuri në dukje se përjashtimi i Perry nuk ishte një anashkalim, duke konfirmuar se ai do të nderohet në maj në çmimet Bafta TV, në vend të kësaj.

Deklarata shtoi: “Ne konfirmojmë se ai do të nderohet në çmimet tona të ardhshme televizive Bafta në maj, dhe në seksionin “In memoriam” në faqen tonë të internetit”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Ju djema jeni nga Kosova?", momenti kur Bebe Rexha befasohet nga të rinjtë shqiptarë që i dhuruan tapetin e veçantë

Magazina
Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

Magazina
Kalo në kategori