Aurela Gaçe njihet për muzikën e mirëfilltë shqipe që sjell ndër vite për fansat dhe publikun e gjerë.

Këngëtarja ka kohë që nuk ka sjell ndonjë video projekt të ri muzikor, por vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale teksa sjell imazhe dhe video të ndryshme.

Artistja duket se është edhe një sportiste e vërtetë bazuar në videot e publikuara së fundi në llogarinë personale në Instagram.

Megjithëse 45-vjeçare ajo shfaqet duke ushtruar në boks sikur te ishte një boksiere profesioniste teksa ushtron në rin me sparring partnerin.

“Mos më pyesni më se ku e gjej energjinë . Nëse besoni se zoti krijoi gjithësinë, na krijoi ne si qenie që në bark të nënës me zemër qe rreh si zog, nëse krijoi lumenjtë e detet, atëherë s’ka më arsye të më pyesni se kur ta jep ai lart, ta jep dhe e falënderoj çdo ditë”, ka shkruar ajo.

Ndryshe, Aurela ka paralajmëruar se do të mbajë disa koncerte muzikore gjatë verës dhe do sjell një këngë të re në muajt e ardhshëm. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Dje pata mundesine te kem nje seance stervitore me trajnerin& #komentatorin e boksit&kickboksit @erjon.xharo . Faleminderit 💪👊 … …. Ps : mos më pyesni më se ku e gjej energjinë 😂 . NESE BESONI SE ZOTI KRIJOI GJITHESINË, NA KRIJOI NE SI QËNIE QE NË BARK TE NËNËS ME ZEMËR QE RREH SI ZOG😁 🙏, NESE KRIJOI LUMENJTE E DETET, NESE PIKTUROI BUKURIRA ME SHALË DY METRA😅 E ME SYRA JESHILE E ME PARAKOLPE NATYRALE😋😂( e degjojme te thuhet " e ka fale Zoti) ATEHERE S'KA MÈ ARSYE TË MË PYESNI😋☺️ SE KUR TA JEP AI LART, TA JEP ☺️🙏 DHE E FALENDEROJ PERDITE ❤🙏. 😋☺️Thjeshte kështu më krijoi KRIJUESI

A post shared by Adrenaline #newsong (@aurelagaceofficial) on Jul 9, 2019 at 7:02am PDT