Arsenali ka shënuar fitore të thellë ndaj Sevillës në kuadër të trofeut Emirates Cup.

Topçinjtë ishin fantastik në këtë duel duke dominuar skuadrën nga spanjolle nga minuta e parë e deri në të fundit.

Në pjesën e parë Arsenali arriti t’i shënoj katër gola brenda nëntë minutave në portën e Sevillës.

Talenti anglez Bukayo Saka u përkujdes për golin e parë në minutën e 10-të nga penalltia për 1-0.

Gabriel Jesus shënoi për 2-0 në minutën e 13-të, derisa dy minuta më vonë braziliani ngriti epërsinë në 3-0.

Reprezentuesi anglez, Bukayo Saka në të 19-tën minutën realizoi  golin e dytë personal në këtë takim për të ngritur në 4-0 epërsinë e skuadrës së tij.

Reklama

Dominimi i londinezëve ndaj Sevillës vazhdoi edhe në pjesën e dytë, kur Gabriel Jesus në minutën e 77-të kompletoi het-trikun e tij për ta ngritur epërsinë në 5-0.

Reklama

Ndërkohë krejt në minutën e fundit të ndeshjes, Eddie Nketiah realizoi për 6-0.

Kjo ishte ndeshja e shtatë kontrolluese për skuadrën e Mikel Artetas ku kanë marrë gjashtë fitore dhe vetëm një humbje. /Telegrafi/