Arsenali tregon fuqinë edhe ndaj Sevillas, e mposhtë me rezultat të thellë

Arsenali ka shënuar fitore të thellë ndaj Sevillës në kuadër të trofeut Emirates Cup.

Topçinjtë ishin fantastik në këtë duel duke dominuar skuadrën nga spanjolle nga minuta e parë e deri në të fundit.

Në pjesën e parë Arsenali arriti t’i shënoj katër gola brenda nëntë minutave në portën e Sevillës.

Talenti anglez Bukayo Saka u përkujdes për golin e parë në minutën e 10-të nga penalltia për 1-0.

Gabriel Jesus shënoi për 2-0 në minutën e 13-të, derisa dy minuta më vonë braziliani ngriti epërsinë në 3-0.

Reprezentuesi anglez, Bukayo Saka në të 19-tën minutën realizoi  golin e dytë personal në këtë takim për të ngritur në 4-0 epërsinë e skuadrës së tij.

Dominimi i londinezëve ndaj Sevillës vazhdoi edhe në pjesën e dytë, kur Gabriel Jesus në minutën e 77-të kompletoi het-trikun e tij për ta ngritur epërsinë në 5-0.

Ndërkohë krejt në minutën e fundit të ndeshjes, Eddie Nketiah realizoi për 6-0.

Kjo ishte ndeshja e shtatë kontrolluese për skuadrën e Mikel Artetas ku kanë marrë gjashtë fitore dhe vetëm një humbje. /Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më