LAJMI I FUNDIT:

Anglia dhe Italia ndanë në paqe, barazime edhe për Gjermaninë, Holandën dhe Belgjikën

Anglia dhe Italia ndanë në paqe, barazime edhe për Gjermaninë, Holandën dhe Belgjikën

Kanë vazhduar ndeshjet në Ligën A të Kombeve, ku sot në fushë ishin grupi 3 dhe 4.

Ndeshja kryesore e mbrëmjes së sotme ishte ajo mes Anglisë dhe Italisë, e cila u mbyll pa gola edhe pse kishte raste nga të dyja palët.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Hungaria e ka ndalur në barazim Gjermanin (1-1).

Zsolt Nagy shënoi për hungarezët në minutën e 6-të, ndërsa gjermanët barazuan pas tre minutash me Jonas Hofmann.

Italia është e para e grupit me 5 pikë, Hunagria ka 4 pikë, Gjermania 3 pikë, ndërsa Anglia ka 2 pikë, duke e lënë grupin të hapur.

Në grupin 4, sot u përballen Holanda me Poloninë e cila solli shumë gola, pasi u mbyll 2-2.

Gregory Krychoëiak dhe Piotr Zielinski shënuan fillimisht për polakët, por holandezët u kthyen në lojë më golat e Danny Klaassen dhe Danzel Dumfries.

Edhe Uellsi ka barazuar me Belgjikën 1-1 në kuadër të këtij grupi.

Youri Tielemans dhe Johnson i shënuan golat në këtë takim.

Holanda si lider ka 7 pikë, Belgjika dhe Polonia nga 4 pikë, ndërsa 1 pikë ka Uellsi. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori