Agjenti i sulmuesit të Fenerbahces, Vedat Muriqi, është përgjigjur rreth pyetjeve për ofertat e Burnley, Tottenham Hotspur ose Manchester United.

Raportet në mediat turke kishin lidhur të tre klubet angleze me oferta të refuzuara për sulmuesin e Kosovës, edhe pse janë të pakonfirmuara.

Fenerbahce kuptohet se janë të interesuar në ofertat në drejtim të Muriqit, por vetëm në afatin kalimtar të verës.

Manchester United kontakton agjentin e Vedat Muriqit, duan të futen në bisedime me Fenerbahcen Manchester United kontakton agjentin e Vedat Muriqit, duan të futen në bisedime me Fenerbahcen

Agjenti i prizrenasit, Haluk Canatar ka qenë mjaft i vendosur në shanset e largimit të klientit të tij.

“Muriqi ka një marrëveshje katërvjeçare me Fenerbahcen”, ka thënë fillimisht Canatar.

Muriqi pëlqehet shumë nga klubet angleze (Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

“Sigurisht që jemi të kënaqur që disa nga klubet më të mira në Evropë janë të interesuar për Muriqin dhe e ndjekin atë”.

“Por, ne nuk po konsiderojmë një transferim në janar dhe ka shanse zero për qind që ai të largohet”.

Oferta prej 28 milionë eurove e klubit anglez për Vedat Muriqin refuzohet nga Fenerbahce Oferta prej 28 milionë eurove e klubit anglez për Vedat Muriqin refuzohet nga Fenerbahce

“Ne jemi kontaktuar nga klubet e interesuara, por unë i lashë këto çështje me Damien Comolli [ish-drejtor sportiv] dhe tani me Selahattin Baki”, përfundoi agjenti i Muriqit.

Muriqi ka 12 gola dhe katër asistime në 17 ndeshje të Superligës së Turqisë deri më tani. /Telegrafi/