Prizreni për Murrlanin! titullohet koncerti humanitar i cili do të organizohet në Prizren më 4 korrik për të ndihmuar shërimin e 15 vjeçarit nga Prizreni Murrlan (Alban) Asllani, i cili pësoi lëndime serioze në boshtin kurrizor në qershor të këtij viti dhe pas operacionit po shërohet në Shqipëri.

Në kënaqësinë e fansave, në koncert do të performojë reperja Tayna.

View this post on Instagram

Feel the love🥰

A post shared by Tayna (@tayna) on Jun 28, 2019 at 3:40am PDT

Koncerti do të mbahet më 4 korrik në ambientet e Kinemasë “Lumbardhi” në Prizren me fillim prej orës 21:00.

Çmimi i biletës është 10 euro dhe numri i biletave është i kufizuar.

Të gjitha të hollat e grumbulluara do të përdoren për shërimin e mëtutjeshëm të Murrlan Asllanit me shpresë që do ti mundësohet shansë për një jetë normale dhe të pavarur pas fatkeqësisë të cilën e pësoi.

Ejani dhe kaloni çaste të bukura në koncert duke ndihmuar Murrlanin të vazhdojë ëndrrat e rinisë…

*Biletat do të jenë në shitje më 04 Korrik, në hyrjen e “Kino Lumbardhit”! /Telegrafi/