LAJMI I FUNDIT:
Tayna

Tayna

650 Artikuj

Info

Tayna, emri i vërtetë i së cilës është Doruntina Shala, është e lindur më 14 dhjetor të vitit 1996, në Prizren.

Ajo debutoi në tregun muzikor shqiptar në vitin 2018 me hitin “Columbiana”, të cilën e solli në bashkëpunim me Don Phenom.

Pas kësaj kënge që pushtoi diskotekat shqiptare, rrjedhuan projektet tjera muzikore të suksesshme si: “Shqipe”, “Fake”, “Doruntine”, “A je” (Feat. Ledri Vula), “Ring ring”, etj.

Tayna merr vëmendje me paraqitjen e fundit, duket në formë të mrekullueshme

Tayna merr vëmendje me paraqitjen e fundit, duket në formë të mrekullueshme

Yjet
Tayna provokon me fustanin e shkurtër në paraqitjen e radhës në rrjete sociale

Tayna provokon me fustanin e shkurtër në paraqitjen e radhës në rrjete sociale

Yjet
Tayna dhe Bardhi sjellin bashkëpunimin e ri “Unaza”

Tayna dhe Bardhi sjellin bashkëpunimin e ri “Unaza”

Yjet
Tayna paralajmëron këngën e re, thotë se është bashkëpunim

Tayna paralajmëron këngën e re, thotë se është bashkëpunim

Muzikë
Dafina Zeqiri i reagon publikisht Taynës pas deklaratave të saj: Mos tento të marrësh vëmendje duke “poshtëruar” dikë që të ka ndihmuar

Dafina Zeqiri i reagon publikisht Taynës pas deklaratave të saj: Mos tento të marrësh vëmendje duke “poshtëruar” dikë që të ka ndihmuar

Yjet
Tayna dhe Ardian Bujupi sjellin këngën e re “O jetë”

Tayna dhe Ardian Bujupi sjellin këngën e re “O jetë”

Muzikë
Tayna feston ditëlindjen e 27-të, vjen me fotosesion të mahnitshëm

Tayna feston ditëlindjen e 27-të, vjen me fotosesion të mahnitshëm

Yjet
Tayna shfaqet provokuese në pozat në fustan të zi

Tayna shfaqet provokuese në pozat në fustan të zi

Yjet
Bashkëpunimi i Taynas me Don Phenom “Columbiana” shfaqet në serialin e Netflix

Bashkëpunimi i Taynas me Don Phenom “Columbiana” shfaqet në serialin e Netflix

Yjet
Tayna provokon me pozat e reja në rrjete sociale

Tayna provokon me pozat e reja në rrjete sociale

Yjet
Tayna publikon projektin e ri “Xhelozia”

Tayna publikon projektin e ri “Xhelozia”

Muzikë
Tayna pozon me bikini mbi traktor

Tayna pozon me bikini mbi traktor

Yjet
Tayna vjen me paraqitje provokuese në rrjete sociale, thekson linjat trupore në fustanin e zi

Tayna vjen me paraqitje provokuese në rrjete sociale, thekson linjat trupore në fustanin e zi

Yjet
Tayna vë në pah figurën trupore në një pozë joshëse me bikini

Tayna vë në pah figurën trupore në një pozë joshëse me bikini

Yjet
Rzon, Salim Montari, Il Ghost, Tayna dhe Marin sjellin këngën e re “4×4”

Rzon, Salim Montari, Il Ghost, Tayna dhe Marin sjellin këngën e re “4×4”

Muzikë
Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Yjet
Tayna tregon se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

Tayna tregon se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore

Yjet
Tayna paralajmëron: Kënga e radhës është me tre reperë

Tayna paralajmëron: Kënga e radhës është me tre reperë

Yjet
Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Yjet
Tayna ‘rrënon’ rrjetin me pozat me bikini nga Miami

Tayna ‘rrënon’ rrjetin me pozat me bikini nga Miami

Yjet
Tayna duket tërheqëse në imazhet me bikini nga pushimet në Miami

Tayna duket tërheqëse në imazhet me bikini nga pushimet në Miami

Yjet
Tayna shfaqet provokuese në imazhet e reja me bikini nga pushimet e verës

Tayna shfaqet provokuese në imazhet e reja me bikini nga pushimet e verës

Yjet
Tayna publikon këngën e re “Shqipet 2”

Tayna publikon këngën e re “Shqipet 2”

Muzikë
Tayna thekson linjat joshëse të trupit në fotosesionin e ri

Tayna thekson linjat joshëse të trupit në fotosesionin e ri

Yjet