LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Nico largohet nga Barcelona

Zyrtare: Nico largohet nga Barcelona

Nico Gonzalez është larguar nga Barcelona në një transferim të përhershëm në Porto, ka konfirmuar klubi katalunas.

Mesfushori i bashkohet skuadrës portugeze pas një huazimi në Valencia sezonin e kaluar.


Barcelona do të marrë 8.5 milionë euro për transferimin e Nicos te Porto.

Megjithatë, ata kanë futur gjithashtu një klauzolë rikthimi dhe një përqindje të një shitjeje të ardhshme në kontratën e tij.

“FC Barcelona shpreh publikisht mirënjohjen për Nico Gonzalez për angazhimin dhe përkushtimin e tij dhe i uron fat dhe arritje në të ardhmen”, shkruan klubi si mesazh lamtumire.

21-vjeçari Nico doli nga akademia La Masia dhe pritej të shkëlqente në ekipin e parë, por konkurrenca e fortë te Barça i ka ndryshuar trajektoren e karrierës. /Telegrafi/