LAJMI I FUNDIT:

Zvicra luan ndeshjen e parë në Botëror ndaj Kamerunit, Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë – formacionet zyrtare

Zvicra luan ndeshjen e parë në Botëror ndaj Kamerunit, Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë – formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Zvicrës dhe ajo e Kamerunit do të zbresin për herë të parë në fushë në këtë Kampionat Botëror.

Reklama

Dy ekipet përfaqësuese ndodhen në Grupin G dhe e nisin aventurën në ‘Katar 2022’, në sfidën që do të zhvillohet në stadiumin Al Janoub  në qytetin Al Wakrah.

Do të jetë përballja e parë mes dy përfaqësueseve pasi kurrë më herët nuk janë takuar në ndonjë botëror ose në ndonjë ndeshje miqësore.

Dy yjet shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në këtë sfidë janë në fushë nga minuta e parë për Përfaqësuesen e Zvicrës.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori