LAJMI I FUNDIT:

Zlatko Dalic i lumtur që Kovacic u largua nga Reali

Zlatko Dalic i lumtur që Kovacic u largua nga Reali
Mateo Kovacic gjatë ndeshjes mes Chelseat dhe Arsenalit (Foto: Getty Images)

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kroacisë, Zlatko Dalic, është shprehur i lumtur me formën e Mateo Kovacic te Chelsea.

Trajneri kroat tha se mesfushori ka potencial të madh, por se nuk kishte hapësirë për ta treguar këtë gjë te Real Madridi.


“Mateo ka bërë mirë që e ka ndryshuar skuadrën”, ka thënë Kovacic për Sportske Novosti.

Zlatko Dalic është i nominuar nga FIFA për çmimin ‘Trajneri i vitit’ (Foto: Getty Images)

“Ka nevojë për minuta dhe të vazhdojë rritjen. Te Real Madridi kishte shumë pak hapësirë, nuk ishte e mjaftueshme për një lojtar si ai”.

“Kovacic ka potencial të jashtëzakonshëm dhe shpresoj që te Chelsea te ketë një rol të rëndësishëm”, shtoi Dalic.

Kovacic: E zgjodha Chelsean shkaku i Sarrit  
Lexo po ashtu Kovacic: E zgjodha Chelsean shkaku i Sarrit  

24-vjeçari i është bashkuar Bluve në formë të huazimit një vjeçar, por me drejt blerje.

Kovacic në të kaluarën ishte edhe pjesë e Interit dhe Dinamo Zagrebit. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=Dv1ADGC2z2M

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori