LAJMI I FUNDIT:

Kovacic: E zgjodha Chelsean shkaku i Sarrit  

Kovacic: E zgjodha Chelsean shkaku i Sarrit  

Mateo Kovacic ka thënë se prania e trajnerit Maurizio Sarri e ka bindur atë për tu transferuar në Ligën Premier te Chelsea.

Kovacic bëri debutimin e tij për skuadrën e Chelseat në fitoren 3-2 të së shtunës në shtëpi ndaj Arsenalit.

Përveç kësaj, mesfushori kroat duket se mund të jetë i prirur të bëjë largimin e tij nga Real Madridi të përhershëm.

Një super formacion me lojtarët që kanë ndryshuar klub si huazim – Nga Rico në portë te Kovacic e Higuain në mesfushë e sulm
Lexo po ashtu Një super formacion me lojtarët që kanë ndryshuar klub si huazim – Nga Rico në portë te Kovacic e Higuain në mesfushë e sulm

Kroati ka thënë se ka zgjedhur skuadrën londineze shkaku i trajnerit Sarri, i cili e donte në skuadër tash e një kohë.

Kovacic gjatë një dueli me Ozilin në debutimin e tij në Ligën Premier (Getty Images)

“Ishte e rëndësishme që pas tre viteve ku nuk luaja vazhdimisht  në Madrid, kam një ekip që më dëshironte mua dhe një trajner që më dëshiron dhe beson në mua”, ka thënë fillimisht Kovacic për Sport Klub.

“Kështu ndodhi me Chelsean. Kjo është ajo që unë me të vërtetë kam nevojë tani dhe dua ta mbaj atë në këtë mënyrë”.

Kovacic prezantohet te Chelsea: Ndjenjë e papërshkrueshme të jem në këtë klub
Lexo po ashtu Kovacic prezantohet te Chelsea: Ndjenjë e papërshkrueshme të jem në këtë klub

“Ai [Sarri] më ka njohur për një kohë të gjatë dhe kjo është ajo që ka rëndësi për mendimin tim”.

“Skuadra është fenomenale me shumë lojtarë të mëdhenj – prandaj nuk ishte aq e vështirë për t’u përshtatur shpejt”, përfundoi mesfushori kroat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori