LAJMI I FUNDIT:

Vdes 78-vjeçari që e goditi me veturë Venus Williams, tenistja akuzohet për vrasje (Video)

Vdes 78-vjeçari që e goditi me veturë Venus Williams, tenistja akuzohet për vrasje (Video)

Venus Williams është akuzuar nga familja e personit që ndërroi jetë pas një aksidenti me veturë, në të cilën mori pjesë tenistja e famshme amerikane.

Reklama

Megjithëse, Williams voziste veturën rreth tetë kilometra në orë kur një tjetër automjeti u përplas në të, kjo nuk e ka shfajësuar tenisten pasi po konsiderohet përgjegjëse për incidentin që vrau 78-vjeçarin.

Jerome Branson dhe Linda Branson

Jerome Barson si pasojë e incidentit pësoi dëmtime fatale të brendshme, ku më pas ndërroi jetë në spital, transmeton Telegrafi.

Tenistja 37-vjeçare u ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Barson në këto çaste mjaft të vështira për ata.

“Unë jam e shkatërruar nga ky aksident. Ngushëllimet e mia të përzemërta shkojnë për familjen dhe miqtë e Jerome Barsonit. Vazhdoj t’i kem në mendime dhe lutem e mia shkojnë për ata”, ka shkruar Williams në Facebook.

Sipas bashkëshortes së Barsonit, i cili ishte në momentin e aksidentit me burrin në ndenjësen e pasme të veturës, kjo e fundit ka lëvizur nëpër dritën e gjelbër të semaforit kur në kryqëzim i goditi vetura e Williams. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori