LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon shkëlqimi i Valon Ethemit, shënon edhe ndaj Sivassporit

Vazhdon shkëlqimi i Valon Ethemit, shënon edhe ndaj Sivassporit

Valon Ethemi ka vazhduar me formën e mirë në Superligën e Turqisë, duke gjetur rrjetën në barazimin mes Istanbulsporit me Sivassporin.

Reklama

Ky ishte goli i tij i dytë në dy ndeshjet e fundit, duke treguar për formën e mirë.

Ethemi zhbllokoi ndeshjen në minutën e 64-të me një goditje të bukur nga distanca.

Ky është barazimi i parë në pesë ndeshje për Istanbulspor dhe ka grumbulluar vetëm 4 pikë.

Sot në formacionin fillestar ishin edhe Jetmir Topalli.

Pati minuta kishte Sindrit Guri, që erdhi nga stoli, ndërsa Kristal Abazaj mungoi për shkak pezullimi./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori