LAJMI I FUNDIT:

Valverde favorizon Real Madridin para Barcelonës në garën për titull në La Liga

Valverde favorizon Real Madridin para Barcelonës në garën për titull në La Liga
Ernesto Valverde dhe Zinedine Zidane (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde beson se Real Madrid është favoritë për të fituar titullin e ligës spanjolle këtë sezon.

Reklama

Valverde fitoi titullin në La Liga në të dy sezonet e tij të plota në krye të Barçës dhe skuadra ishte lider kur ai u shkarkua nga pozita e tij muajin e kaluar.

Megjithatë, trajneri i ri Blaugranëve, Quique Setien pësoi humbje 2-0 nga Valencia dhe me Los Blancos që fituan çdo ndeshje nga ajo kohë, arritën të krijojnë distancë prej tri pikësh.

Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re
Lexo po ashtu Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re

Reali nuk e ka ngritur titullin e ligës që nga viti 2017, me Barcelonën që ka mbizotëruar garën kohëve të fundit, duke fituar tetë nga 11 titujt e fundit.

“Real Madridi është i fortë dhe shumë i përqendruar në titullin e ligës”, u përgjigj Valverde kur u pyet se kush mendon se është favoritë për të fituar La Ligën këtë sezon.

Zidane: Barcelona do të na sfidojë deri në fund të sezonit për titullin në La Liga
Lexo po ashtu Zidane: Barcelona do të na sfidojë deri në fund të sezonit për titullin në La Liga

Valverde u shkarkua nga Barcelona muajin e kaluar pas eliminimit në Superkupën e Spanjës pas një humbje 3-2 kundër Atletico Madridit.

Klubi më pas është eliminuar edhe nga Copa del Rey ndërsa ata do të ndeshen me Napolin në raundin 1/16-tës në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori