LAJMI I FUNDIT:

Valon Berisha realizon gol fantastik, Kosova në epërsi ndaj Qipros

Valon Berisha realizon gol fantastik, Kosova në epërsi ndaj Qipros

Kosova e ka nisur për mrekulli pjesën e dytë ndaj Qipros, pas 45 minutave të parë shumë të dobët.

Dardanët janë duke dominuar vendasit dhe tanimë kanë gjetur edhe golin e epërsisë.

Ishte minuta e 65-të e ndeshjes kur djelmoshat e Alain Giresse kanë gjetur golin.


Edon Zhegrova e nisi njëaksion të bukur nga krahut i djathtë derisa shërbeu Muriqin ku ky i fundit asistoi për Valon Berishën që realizoi një gol fantastik nga distanca për 0-1.

Për Berishën ky ishte goli i katërt me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori