LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Qipros

41 Artikuj

Muriqi: Kosova është më e bukur se Mallorca natyrisht se është vendi im

Muriqi: Kosova është më e bukur se Mallorca natyrisht se është vendi im

Përfaqësuesja e Kosovës
Muslija i kënaqur me fitoren dhe i gëzuar me golin e parë për Kosovën

Muslija i kënaqur me fitoren dhe i gëzuar me golin e parë për Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse do të pëlqente të luajë ndaj Francës

Giresse do të pëlqente të luajë ndaj Francës

Përfaqësuesja e Kosovës
Festival golash në “Fadil Vokrri”, Kosova nëpërkëmb Qipron

Festival golash në “Fadil Vokrri”, Kosova nëpërkëmb Qipron

Përfaqësuesja e Kosovës
Fillim i zjarrtë i pjesës së dytë nga Dardanët

Fillim i zjarrtë i pjesës së dytë nga Dardanët

Përfaqësuesja e Kosovës
Dy golat e Kosovës ndaj Qipros

Dy golat e Kosovës ndaj Qipros

Përfaqësuesja e Kosovës
Detajet: Kosova 5-1 Qipro, Dardanët me fitore të thellë

Detajet: Kosova 5-1 Qipro, Dardanët me fitore të thellë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacionet zyrtare: Kosova luan për fitore ndaj Qipros

Formacionet zyrtare: Kosova luan për fitore ndaj Qipros

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacioni se si mund të rreshtohet Kosova ndaj Qipros – rikthehen disa lojtarë kryesorë

Formacioni se si mund të rreshtohet Kosova ndaj Qipros – rikthehen disa lojtarë kryesorë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova rikthehet në aksion me përballjen ndaj Qipros – një pikë Dardanëve u duhet me patjetër

Kosova rikthehet në aksion me përballjen ndaj Qipros – një pikë Dardanëve u duhet me patjetër

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse: Qëllimi është vendi i dytë në grup, ndaj Qipros mund të luajnë edhe futbollist të rinj

Giresse: Qëllimi është vendi i dytë në grup, ndaj Qipros mund të luajnë edhe futbollist të rinj

Përfaqësuesja e Kosovës
Fitorja e Qipros ndaj Greqisë e bën grupin e Kosovës të komplikuar, kombinimet që mund të ndodhin në xhiron e fundit

Fitorja e Qipros ndaj Greqisë e bën grupin e Kosovës të komplikuar, kombinimet që mund të ndodhin në xhiron e fundit

Lavdim Pireva
Kosova i ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e shtatorit

Kosova i ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e shtatorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Zhegrova: Numrin 9 për shkak të legjendës Fadil Vokrri, fitorja i dedikohet atij

Zhegrova: Numrin 9 për shkak të legjendës Fadil Vokrri, fitorja i dedikohet atij

Përfaqësuesja e Kosovës
Rrahmani: Jemi të kënaqur me fitore, tani na presin dy ndeshje të vështira

Rrahmani: Jemi të kënaqur me fitore, tani na presin dy ndeshje të vështira

Përfaqësuesja e Kosovës
Valon Berisha zbulon se çfarë iu tha Alain Giresse pas pjesë së parë – sipas tij kjo ua sjelli fitoren

Valon Berisha zbulon se çfarë iu tha Alain Giresse pas pjesë së parë – sipas tij kjo ua sjelli fitoren

Përfaqësuesja e Kosovës
Giresse flet pas fitores ndaj Qipros: Ndeshje e mirë që na jep vetëbesim, tani duhet të përgatitemi për Greqinë

Giresse flet pas fitores ndaj Qipros: Ndeshje e mirë që na jep vetëbesim, tani duhet të përgatitemi për Greqinë

Përfaqësuesja e Kosovës
Qipro 0-2 Kosova, notat e futbollistëve : Edon Zhegrova fantastik, paraqitje e mirë edhe nga Muriqi e Rrahmani

Qipro 0-2 Kosova, notat e futbollistëve : Edon Zhegrova fantastik, paraqitje e mirë edhe nga Muriqi e Rrahmani

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova e nis për mrekulli në Ligën e Kombeve, fitore në udhëtim te Qipro falë dy golave të jashtëzakonshëm

Kosova e nis për mrekulli në Ligën e Kombeve, fitore në udhëtim te Qipro falë dy golave të jashtëzakonshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Zhegrova trullos mbrojtësin serb të Qipros dhe realizon një gol të jashtëzakonshëm

Zhegrova trullos mbrojtësin serb të Qipros dhe realizon një gol të jashtëzakonshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Valon Berisha realizon gol fantastik, Kosova në epërsi ndaj Qipros

Valon Berisha realizon gol fantastik, Kosova në epërsi ndaj Qipros

Përfaqësuesja e Kosovës
Qipro – Kosova, nuk ka gola pas 45 minutave të parë

Qipro – Kosova, nuk ka gola pas 45 minutave të parë

Përfaqësuesja e Kosovës
Qipro 0-2 Kosova, Dardanët e nisin me fitore si mysafir, Berisha e Zhegrova shënojnë

Qipro 0-2 Kosova, Dardanët e nisin me fitore si mysafir, Berisha e Zhegrova shënojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacionet zyrtare, Qipro – Kosovë:  Giresse vjen me disa ndryshime

Formacionet zyrtare, Qipro – Kosovë: Giresse vjen me disa ndryshime

Përfaqësuesja e Kosovës