Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi përballë Liverpoolit në kryendeshjen e javës së tretë në Ligën Premier.

Reklama

Dy skuadrat rivale janë vënë përballë në Old Trafford në kërkim të rezultatit pozitiv.

Derisa Djajtë e Kuq i kishin humbur të dyja sfidat e para, Redsat kanë arritur të nxjerrin dy barazime.

Unitedi zhbllokon rezultatin ndaj Liverpoolit Unitedi zhbllokon rezultatin ndaj Liverpoolit

Dhe në sfidën e sotme (e hënë) ishin vendasit ata që të parët krijuan epërsi.

Jadon Sancho pranoi një top nga Anthony Elanga në qendër, e nxori nga loja mbrojtësin kundërshtar dhe goditja e tij u ndal në rrjetë (16’). /Telegrafi/