Këngëtarja Çiljeta Xhilaga këtë vit ka qenë mjaft e përfolur për jetën e saj private.

Është përfolur muaj më parë se mes saj dhe futbollistit Alban Hoxha kishte lindur një romancë, por që mbetej private nga të dyja palët.

Fansi nuk e mban dot vetën, ulet afër Çiljetës në koncert dhe tenton ta prekë (Foto) Fansi nuk e mban dot vetën, ulet afër Çiljetës në koncert dhe tenton ta prekë (Foto)

Në një intervistë të dhënë së fundmi për Prive, Çiljeta është shprehur se jeta e saj personale vazhdon të jetë më se e lumtur.

“Jeta ime private si në familje, ashtu në dashuri, vazhdon të jetë shumë e lumtur. Jam shumë e gëzuar dhe shumë e përmbushur në jetën time”, ka thënë ajo.

Ndërsa e pyetur për unazën në gisht, e cila aludon në një fejesë, këngëtarja dha këtë përgjigje: “S’ka lidhje, kjo është një unazë që poshtë shkruan, ‘Fernando’”.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Projektet e fundit, Çiljeta i ka sjell thuajse të gjitha në bashkëpunime, për çka u shpreh se është e lumtur t’i ndihmojë artistët e rinj.

Bashkëpunimi i saj i fundit titullohet “Pa ty”, dhe ishte një këngë e zhanrit baladë, për të cilën mediat aluduan se ia ka kushtuar Albanit.

Por edhe për këtë rast, ajo kishte një shpjegim: “Nuk jam natyrë që jetës sime personale t’i kushtoj këngë”, ka përfunduar Çiljeta. /Telegrafi/