Rita Ora dhe Taika Waititi kanë nxitur spekulimet se ata janë martuar pasi regjisori i “Thor” u pa me një unazë martese të premten.

Në një foto në Instagram të ndarë nga motra e Ritës, Elena, Taika, 46 vjeç, shihej me një unazë ari në gishtin e majtë teksa po shijonte një pije nën rrezet e diellit.

Ndërkohë, edhe Rita, 31 vjeçe, ka postuar të njëjtën foto në Instagramin e saj, por këngëtarja ia ka mbuluar dorën Taikës me mbishkrim.

Foto: Screenshot/Instagram

U raportua në qershor se çifti do të martoheshin shumë shpejt, megjithëse nuk dhanë ndonjë datë të saktë.

Reklama

Këngëtarja britanike dhe regjisori nga Zelanda e Re thuhet se po planifikonin një ceremoni të afërt jashtë vendit përpara se të festonin me kolegët e tyre të listës A në një turmë të madhe në Londër më vonë këtë vit.

Reklama
Rita Ora duket e befasuar në Paris, teksa për të kujdeset i fejuari i saj Taika Waititi Rita Ora duket e befasuar në Paris, teksa për të kujdeset i fejuari i saj Taika Waititi

Kuptohet se Rita, e cila është duke punuar në disa filma dhe në “The Voice Australia”, dhe Taika, i cili po planifikon një varg filmash, shpresojnë të bëjnë martesën pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre të punës.

Rita dhe Taika (Foto: Getty Images)

Një mik i tha The Sun: “Kjo nuk ka të bëjë me atë që ata të bëjnë një gjë të madhe spektakolare dhe të këndojnë për të paraprakisht. Ata po vendosin se kur është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre”.

Reklama

Në gusht, çifti, që filluan lidhjen në mars 2021 pas takimit në Australi, u tha se po lëviznin aq shpejt në marrëdhënien e tyre sa filluan të diskutonin martesën.

Rita dhe Taika (Foto: Getty Images)

Reklama

Taika ishte martuar më parë me producentin e filmit Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se u ndanë në heshtje në vitin 2018. /Telegrafi/