LAJMI I FUNDIT:

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi
Reklama

Menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti u vu nën presion të madh të hënën në mëngjes pas humbjes së tyre në derbin ndaj Atletico Madridit. Me kontratën e tij që skadon në fund të sezonit, tashmë mediat madrilene kanë filluar të rreshtojnë zëvendësuesit e mundshëm.

Alvaro Arbeloa dhe Raul Gonzalez janë përmendur si opsione të mundshme, por menaxheri i Bayer Leverkusen, Xabi Alonso është shfaqur si pretendenti kryesor për këtë pozitë.


Për këtë të fundit,, madje edhe Ancelotti ka theksuar se ai shpreson që Alonso të jetë në vendin e tij një ditë.

Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit
Lexo po ashtu Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

Megjithatë, sipas Cadena SER, lista e ngushtë e Real Madridit është më e gjatë se vetëm këta tre emrave. Sipas informacioneve të tyre, menaxheri i Brightonit, Roberto de Zerbi i është bashkuar listës së pretendentëve.

Trajneri italian ka qenë i lidhur më parë me punën e Barcelonës dhe puna e tij e shkëlqyer në Brighton ka bërë që disa të besojnë se ai mund të përfundojë duke pasuar Pep Guardiolën në Manchester City.

Jesus Gallego, i cili zbuloi informacionin, vuri në dukje se Los Blancos janë shumë larg nga marrja e një vendimi dhe Alonso duket se është favoriti i fortë.

Duke pasur parasysh ekipin e tij të mrekullueshëm të Brighton, është e pritshme që shumica e skuadrave kryesore do të konsiderojnë De Zerbin. Duke sjellë sukses dhe futboll emocionues në Ligën Premier, pak do të argumentonin kundër nënshkrimit të tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

La Liga
Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Kombëtarja e Shqipërisë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Premier League
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Kalo në kategori