LAJMI I FUNDIT:

Top 10 fanellat më të mira në Evropë për edicionin 2019/20  

Top 10 fanellat më të mira në Evropë për edicionin 2019/20   

Tashmë klubet i kanë bërë publike fanellat për edicionin e ardhshëm dhe si gjithmonë flitet për ato që janë më të bukurat.

Reklama

Gazeta spanjolleAS  ka bërë një renditje për 10 fanellat më të bukura që do t’i shohim në edicionin 2019/20.

Klubet kanë nga tri fanella zyrtare dhe për dallim nga herët e shkuara, fanellat për ndeshje mysafir si dhe ato të treta janë që spikasin shpesh.

Fanella e Romës për ndeshje mysafire është ajo që është votuar si më e bukura.

Pas tyre vjen e Sampdorias, e përchjell nga Monaxo, Chelsea dhe Barcelona.

Në mesin e fanellave më të bukura janë futur edhe ato të klubeve si Coventry City dhe  Cambridge United, që bëjnë gara në kampionate më të ulëta se elita. /Telegrafi/

Nr 1) AS Roma (Itali, Serie A) fanella mysafir (Nike)

Nr 2) Sampdoria (Itali, Serie A) fanellave vendas (Joma)

Nr 3) AS Monaco (Francë, Ligue 1) fanella mysafir (Kappa)

Nr 4) Chelsea FC (Angli, Liga Premier) fanella mysafir (Nike)

Nr 5) FC Barcelona (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Nike)

Nr 6) Real Betis (Spanjë, La Liga) fanella e tretë (Kappa)

Nr 7) Coventry City (Angli, League One) fanellave vendas (Hummel)

Nr 8) Celta Vigo (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 9) Real Madrid (Spanjë, La Liga) fanella mysafir (Adidas)

Nr 10) Cambridge United (Angli, League 2) fanella mysafir (Hummel)


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori