Tom Cruise raportohet se do të marrë pjesë në një film që përfshin xhirimet në hapësirë.

Reklama

Kryetarja e Universal, Dame Donna Langley, la të kuptohet për filmin e ardhshëm, i cili do ta shihte aktorin 60-vjeçar të Hollywoodit duke bërë histori në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës nëse gjithçka shkon sipas planit.

Ajo tha se Tom do të fluturonte në hapësirë përpara se të zbriste raketa. E gjithë kjo do të kapej në kamera për filmin.

Tom Cruise (Foto: SCU)

Do të ishte një nga gjërat e shumta të mahnitshme që ylli i “Top Gun” ka bërë për ekranin – nga të mësuarit se si të fluturojë aeroplanët, të rrëzohet në ndërtesën më të lartë në botë dhe të ngjitet në shkëmbinj.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Tom Cruise Të gjitha lajmet nga Tom Cruise
Reklama

“Ne kemi një projekt të shkëlqyeshëm në zhvillim me Tomin që mendohet të marrë një raketë në Stacionin Hapësinor”.

Dame Donna Langley (Foto: Getty Images)

“Dhe shpresojmë se ai do të bëhet civili i parë që do të bëjë një shëtitje në hapësirë jashtë Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës”, shpjegoi Donna për BBC.

Ajo ndau gjithashtu disa detaje rreth personazhit të Tomit në film.

Tom Cruise (Foto: Getty Images)

“Ai do të luajë një djalë me fat, i cili e gjen veten në pozitën e të qenit i vetmi person që mund të shpëtojë Tokën”, tha ajo.

Doug Liman, i cili ka punuar me Tom në “The Edge of Tomorrow”, do të jetë regjisor. /Telegrafi/

Reklama

Tom Cruise (Foto: Getty Images)