LAJMI I FUNDIT:

Tom Cruise mund të bëhet aktori i parë që xhiron film në hapësirë

Tom Cruise mund të bëhet aktori i parë që xhiron film në hapësirë

Tom Cruise raportohet se do të marrë pjesë në një film që përfshin xhirimet në hapësirë.

Kryetarja e Universal, Dame Donna Langley, la të kuptohet për filmin e ardhshëm, i cili do ta shihte aktorin 60-vjeçar të Hollywoodit duke bërë histori në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës nëse gjithçka shkon sipas planit.


Ajo tha se Tom do të fluturonte në hapësirë përpara se të zbriste raketa. E gjithë kjo do të kapej në kamera për filmin.

Tom Cruise (Foto: SCU)

Do të ishte një nga gjërat e shumta të mahnitshme që ylli i “Top Gun” ka bërë për ekranin – nga të mësuarit se si të fluturojë aeroplanët, të rrëzohet në ndërtesën më të lartë në botë dhe të ngjitet në shkëmbinj.

Të gjitha lajmet nga Tom Cruise
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Tom Cruise

“Ne kemi një projekt të shkëlqyeshëm në zhvillim me Tomin që mendohet të marrë një raketë në Stacionin Hapësinor”.

Dame Donna Langley (Foto: Getty Images)

“Dhe shpresojmë se ai do të bëhet civili i parë që do të bëjë një shëtitje në hapësirë jashtë Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës”, shpjegoi Donna për BBC.

Ajo ndau gjithashtu disa detaje rreth personazhit të Tomit në film.

Tom Cruise (Foto: Getty Images)

“Ai do të luajë një djalë me fat, i cili e gjen veten në pozitën e të qenit i vetmi person që mund të shpëtojë Tokën”, tha ajo.

Doug Liman, i cili ka punuar me Tom në “The Edge of Tomorrow”, do të jetë regjisor. /Telegrafi/

Tom Cruise (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Don Xhoni dënohet nga policia, pasi bëri gara shpejtësie me Lamborghini në Tiranë

Magazina
Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Oriola Marashi merr tërë vëmendjen me dukjen e mrekullueshme, në një set fotografik të publikuar së fundi

Magazina

"I shoh kokë më kokë" - Pas daljes, Françeska tregon se kush mund ta fitojë Big Brother-in

Magazina
Edhe Meritoni në finale - për herë të parë një banor nga Kosova, finalist në Big Brother VIP Albania

Edhe Meritoni në finale - për herë të parë një banor nga Kosova, finalist në Big Brother VIP Albania

Magazina
Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Blero përlotet pasi dëgjon zërin e Afronës në studio, e pranon publikisht: Më kanë tradhtuar

Magazina
Françeska eliminohet nga BBVA - pesë banorët e mbetur janë zyrtarisht në finale

Françeska eliminohet nga BBVA - pesë banorët e mbetur janë zyrtarisht në finale

Magazina
Kalo në kategori