LAJMI I FUNDIT:

Superkompjuteri parashikon tabelën e plotë të Ligës Premier për sezonin 2020-21, kush shpallet kampion dhe kush bie nga elita?

Superkompjuteri parashikon tabelën e plotë të Ligës Premier për sezonin 2020-21, kush shpallet kampion dhe kush bie nga elita?

Manchester City është parashikuar të mposht rivalët e ashpër të Liverpoolit për të fituar titullin e Ligës Premier në sezonin e ri.

Reklama

Liverpooli përfundoi me 19 pikë epërsi ndaj Cityt në sezonin e kaluar duke bërë që skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp fitoi titullin e Ligës Premier pas 30 viteve.

Por, një super-kompjuter ka sugjeruar tani që Liverpooli nuk do të arrijë të mbrojë titullin kampion edhe në sezonin 2020-21.

Bëhet i ditur orari i javës së parë në Ligën Premier për edicionin 2020/21
Lexo po ashtu Bëhet i ditur orari i javës së parë në Ligën Premier për edicionin 2020/21

Sipas Unikrn, City dhe Liverpooli do të përfundojnë përkatësisht i pari dhe i dyti në sezonin e ardhshëm të Ligës Premier.

Manchester City (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Manchester United, i cili u rendit i treti në ligë sezonin e kaluar, parashikohet të përfundojë në të njëjtin pozicion sezonin e ardhshëm.

Chelsea pritet të kapë vendin e fundit të Ligës së Kampionëve, ndërsa Spurs do të përfundojë në vendin e pestë dhe të sigurojë futbollin e Ligës së Evropës.

West Brom, Fulham dhe Aston Villa janë tre klubet që parashikohet të largohen nga Liga Premier.

Më poshtë është parashikimi i superkompjuterit për tabelën përfundimtare të Ligës Premier për sezonin 2020-21:

20.West Bromwich Albion

19.Fulham

18.Aston Villa

17.Newcastle United

16.Crystal Palace

15.Burnley

14.Sheffield United

13.Brighton & Hove Albion

12.Leeds United

11.West Ham United

10.Southampton

9.Everton

8.Wolverhampton Wanderers

7.Leicester City

6.Arsenal

5.Tottenham Hotspur

4.Chelsea

3.Manchester United

2.Liverpool

1.Manchester City

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori