LAJMI I FUNDIT:

Bëhet i ditur orari i javës së parë në Ligën Premier për edicionin 2020/21

Bëhet i ditur orari i javës së parë në Ligën Premier për edicionin 2020/21

Është zbuluar orari për javën e parë për ndeshjet e Ligës Premier në edicionin 2020/2021.

Reklama

Ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga liga angleze se cilat do të jenë takimet për xhiron e parë për edicionin e ri.

Nëse gjithçka shkon si duhet dhe coronavirusi nuk është sërish shkaktari, Liga Premier do të fillojë me edicionin e ri më 12 shtator.

(Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Në javën e parë, parashihet që ndehsja mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit që zhvillohet në Old Trafford, të jetë derbi.

Kampioni në fuqi, Liverpooli do të jetë mysafir i West ham Unitedit, derisa Manchester City do të pres Crystal Palacen.

Chelsea do të ketë punë me Southamptonin, ndërsa Tottenhami do të mirëpret Aston Villën.

Përballjet e plota të mundshme në javën e parë të Ligës Premier:

Brighton vs Sheffield Utd

Chelsea vs Southampton

Everton vs Fulham

Leeds vs Newcastle

Man City vs Crystal Palace

Raheem Sterling dhe Kevin De Bruyne (Foto: Dave Thompson/Pool via Getty Images/Guliver)

Man Utd vs Arsenal

Tottenham vs Aston Villa

West Brom vs Burnley

West Ham vs Liverpool

Wolves vs Leicester. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori