Interi thuhet se ende duhet të përmirësojë ofertën e tyre për të zgjatur kontratën e kapitenit Milan Skriniar, pasi jo vetëm Paris Saint-Germain, por edhe Chelsea i bashkohet garës për transferimin e mbrojtësit sllovak.

Mbrojtësi sllovak është i lidhur me gjigantët e Serie A vetëm deri në qershor të vitit 2023 dhe ka qenë në negociata për një marrëveshje të re për disa muaj.

Një marrëveshje ishte arritur praktikisht gjatë verës për 4.5 milionë euro plus bonuse, por kjo ishte përpara se Interi të refuzonte ofertën mbi 50 milionë euro nga PSG, e cila gjithashtu do ta kishte parë atë të merrte 9 milionë euro pagë në sezon.

Reklama

Drejtori Beppe Marotta ka thënë në mënyrë të përsëritur se ishte ‘optimist’ se një marrëveshje do të arrihet para afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Sipas faqes FCInterNews.it, propozimi i fundit i Interit është 5.5 milionë euro plus deri në 500 mijë euro bonuse.

Megjithatë, Skriniar po kërkon të përputhet me pagat që marrin bashkëlojtarët e tij Lautaro Martinez dhe Marcelo Brozovic, me rreth 6.5 milionë euro plus bonuse.

Ndërkohë, PSG vazhdon të ndjekë hapur Skriniarin dhe të lëvdojë ofertën e tyre prej 9 milionë euro përfshirë kontratën e bonuseve.

Tani Chelsea gjithashtu i është bashkuar garës për transferimin e tij dhe javët e fundit me sa duket iu afrua agjentëve të Skriniar për të diskutuar situatën. /Telegrafi/

Reklama