LAJMI I FUNDIT:

Shihni se si Benzema i përmbahet rreptësisht agjërimit

Shihni se si Benzema i përmbahet rreptësisht agjërimit

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është një nga shumë sportistë profesionistë që i përmbahen traditës myslimane të agjërimit nga agimi deri në muzg gjatë muajit të Ramazanit.

Reklama

Ramazani këtë vit filloi më 22 mars dhe përfundon më 21 prill, ndërsa atletët që agjërojnë nuk duhet të hanë apo pinë asgjë gjatë ditës.

Benzema u kap disa herë nga kamera duke futur ujë në gojë gjatë stërvitjeve dhe ndeshjeve, por e pështynte për të mos e prishur agjërimin.

Që nga fillimi i Ramazanit, Benzema ka luajtur tre ndeshje për Realin dhe ka shënuar gjithsej gjashtë gola – tre kundër Valladolidit dhe tre kundër Barcelonës.

Të mërkurën në orën 21:00 do të luajnë edhe kundër Chelseat në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori