Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri po duket në formë të lartë para finales së Superkupës së Evropës.

Liverpooli do të ndeshet me Chelsean në finalen e Superkupës së Evropës, e cila fillon nga ora 21:00 dhe zhvillohet në Vodafone Arena.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe synojnë të fitojnë trofeun e parë sezonal.

Liverpool - Chelsea, formacionet e mundshme të Superkupës së Evropës Liverpool - Chelsea, formacionet e mundshme të Superkupës së Evropës

Përveç trajnerëve dhe lojtarët janë të përgatitur dhe duan të shtojnë edhe nga një medalje në bagazhin e tyre.

View this post on Instagram

💪🏼🏆🔥 #Supercup #XS23 #YNWA

A post shared by XS (@shaqirixherdan) on Aug 13, 2019 at 2:25pm PDT

Njëri nga ta padyshim se është edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili shihet në formë të lartë para finales së Superkupës së Evropës.

Statistika, analizë dhe shumëçka rreth Superkupës së Evropës: Liverpool - Chelsea Statistika, analizë dhe shumëçka rreth Superkupës së Evropës: Liverpool - Chelsea

Është faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve e cila ka publikuar një video ku shihet Shaqiri teksa e driblon në mënyrë brilante portierin e ekipit të tij. /Telegrafi/