Liverpooli dhe Chelsea do të ndeshen mes vete në Superkupën e Evropës, në finalen e parë angleze në histori të kësaj gare.  

Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë dy klubet angleze në finalen e madhe të Superkupës së Evropës.

Liverpooli si fitues i Ligës së Kampionëve dhe Chelsea si triumfues në Ligën e Evropës do të ndeshen mes vete nga ora 21:00.

Lampard: Jam optimist, fitimi i Superkupës së Evropës do na rriste mentalitetin fitues Lampard: Jam optimist, fitimi i Superkupës së Evropës do na rriste mentalitetin fitues

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Frank Lampard kanë bërë të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje dhe synojnë të bëhet më të mirët e Evropës.

Sipas mediave angleze dhe evropiane, të dy trajnerët thuajse kanë bërë gati formacionet dhe pritet të luajnë me skemat e tyre të përhershme dhe pa befasi.

Reklama

Dilemat e vetme të dy trajnerëve janë në mbrojtje. Te Liverpooli, Joe Gomez shihet si favorit para Joel Matip, ndërsa te Blutë është Marcos Alonso para Emerson Palmierit.

Reklama
Klopp para Superkupës së Evropës: Askush nuk do ta harrojë ekipin e 2005-tës, por ne jemi shumë më të mirë Klopp para Superkupës së Evropës: Askush nuk do ta harrojë ekipin e 2005-tës, por ne jemi shumë më të mirë

Liverpool (4-3-3): Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mane

Chelsea (4-2-3-1): Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Alonso; Jorginho, Kante; Pedro, Mount, Pulisic; Giroud

/Telegrafi/