LAJMI I FUNDIT:

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante
Reklama

Shakira mendonte se ish-partneri i saj, Gerard Pique do të ishte përgjithmonë me të përpara tradhtisë së tij të përfolur.

Këngëtarja e “Hips Don’t Lie” – e cila njoftoi ndarjen e saj nga futbollisti në qershor 2022 – u tregua e sinqertë për prishjen e marrëdhënies së tyre 11-vjeçare gjatë një interviste me Billboard.


“Prioriteti im ishte shtëpia ime, familja ime. Unë besoja në ‘derisa vdekja të na ndajë’. Unë e besova atë ëndërr dhe e pata atë ëndërr për veten time, për fëmijët e mi”, tha ajo për gazetën.

Foto: Getty Images

Krijuesja kolumbiane e hiteve shtoi se shpresonte të kishte një dashuri të përjetshme të ngjashme me prindërit e saj, të cilët kanë qenë së bashku për 50 vjet, shkruan PageSix.

“Ata e duan njëri-tjetrin si ditën e parë, me një dashuri unike dhe të papërsëritshme”, shpjegoi Shakira. “Kështu që unë e di që është e mundur.”

“Dhe ka qenë gjithmonë shembulli im. Kjo është ajo që doja për veten dhe fëmijët e mi, por nuk ndodhi”, shtoi ylli latin.

Duke reflektuar mbi romancën e saj të mëparshme me Pique, këngëtarja e “She Wolf”, 46 vjeçe, pranoi se asaj iu desh ta vinte karrierën e saj muzikore në prapavijë ndërsa jetonte me ish-futbollistin profesionist në Spanjë.

Foto: AP

“Gjëja është se unë i jam përkushtuar atij. Për familjen, për të. Ishte shumë e vështirë për mua të merrja pjesë në karrierën time profesionale ndërsa isha në Barcelonë”, tha ajo.

“Nuk mund t’i lija fëmijët e mi dhe të shkoja diku për të bërë muzikë jashtë shtëpisë sime. Ishte e vështirë të ruash ritmin”, shtoi Shakira.

Të gjitha lajmet nga Shakira
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Shakira

Por që kur u zhvendos në Miami në maj, këngëtarja e “Waka Waka” ka qenë në studio duke regjistruar muzikë të re dhe ka në plan të bëjë turne në vitin 2024.

Sa i përket dy fëmijëve të saj, fituesja e Grammy-t zbuloi se ata po lulëzojnë larg vëmendjes pas lëvizjes së fundit në SHBA.

“Situata mediatike ishte e vështirë për ta në Barcelonë. Ne kishim paparacët në pragun tonë çdo ditë”, shpjegoi ajo.

Foto: Instagram

“Këtu, ata janë fëmijë normalë që shijojnë normalitetin, gjë që duhet të jetë shkolla: një strehë e sigurt ku ata mund të jenë vetvetja”, tha artistja.

Shakira dhe Pique, 36 vjeç, konfirmuan ndarjen e tyre në një deklaratë të përbashkët të lëshuar vitin e kaluar.

Më vonë u raportua se ylli i muzikës ishte “shkatërruar” për tradhtinë e pretenduar të futbollistit me të dashurën e tij tani, Clara Chia Marti.

Shakira gjithashtu ka ndezur thashethemet për lidhje me atletë të tjerë të famshëm pas lidhjes së re të Pique me modelen 24-vjeçare.

Në korrik, ajo u pa duke shijuar një darkë “të qetë” me lojtarin e Miami Heat, Jimmy Butler në Londër.

Këngëtarja e “Whenever, Wherever” më parë u tha se kishte një romancë edhe me pilotin e Formula 1, Lewis Hamilton , pasi u panë duke kaluar kohë së bashku në Miami dhe Barcelonë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Magazina
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

Magazina
Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Magazina
Kalo në kategori