LAJMI I FUNDIT:

Shakhtari e ka informuar Real Madridin për çmimin e Mudryk

Shakhtari e ka informuar Real Madridin për çmimin e Mudryk

Mykhaylo Mudryk është talenti më i madh ukrainas dhe shpresa e futbollit të këtij vendi.

Reklama

Sulmuesi anësorë është duke shkëlqyer këtë edicion dhe ka zgjuar interesimin e top klubeve evropiane.

Real Madrid, Arsenal, PSG, Liverpool e Borussia Dortmund janë skuadrat që kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

Por duket se Real Madridi ka bërë një hap para për transferimin e lojtarit, pasi tanimë kanë zhvilluar bisedime me drejtuesit e Shakhtarit.

Los Blancos janë përballur dy herë këtë edicion me Shakhtarin në Ligën e Kampionëve dhe sipas asaj që ka raportuar Marca, drejtuesit e klubit ukrainas i kanë njoftuar madrilenët për çmimin e Mudryk.

Kampionët e shumëfishtë të Ukrainës janë të gatshëm ta lejojnë largimin e anësorit në janar për shumën e 35 milionë eurove dhe Real Madridi tani po studion nëse duhet transferuar Mudryk.

21-vjeçari në nëntë ndeshjet e para ka shënuar tre gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë me fanellën e klubit ukrainas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori