LAJMI I FUNDIT:

Salah me gjest të madh, jep mijëra euro për ndërtimin e një ambulance në vendlindjen e tij për t’i ndihmuar njerëzit nga coronavirusi

Salah me gjest të madh, jep mijëra euro për ndërtimin e një ambulance në vendlindjen e tij për t’i ndihmuar njerëzit nga coronavirusi
Mohamed Salah. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Mohamed Salah ka vazhduar të bëjë gjëra të mëdha edhe jashtë fushave të futbollit.

Reklama

Sulmuesi egjiptian njihet si një bamirës i madh në vendin e tij dhe shpesh herë ka ndihmuar njerëzit në nevojë.

Së fundmi Salah ka bërë një tjetër donacion, për të ndërtuar një ambulancë në qytetin e tij të lindjes.

Mohamed Salah. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Ylli i Liverpoolit ka dhuruar 30 mijë funte për të ndërtuar një ambulancë në qytetin e tij të lindjes Nagrig, vend ky që së fundmi është goditur nga coronavirusi.

Babai i Salah, Ghaly së bashku me kryetarin e komunës Tarek Rahmy kanë hapur zyrtarisht këtë qendër shëndetësore.

Ky ishte vetëm njëra nga shumë gjërat e mira që Salah ka bërë për vendin e tij, pasi ai më parë ka hapur edhe një shkollë për vajza në qytetin e tij të lindjes, ambiente të ndryshme sportive, ka ndërtuar tokë për trajtimin e ujërave të zeza si dhe ka dhuruar shumë pajisje mjekësore.

Salah ka dhuruar tonelata ushqime për familjet në nevojë, ndërsa një vit më parë ai financoi rindërtimin e spitalit të kancerit në Cairo.

28-vjeçari është një hero në vendin e tij dhe nëse jeni në ndonjë qytet të Egjiptit, atëherë ka do që shikoni do të shihni një foto të Salah. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori