LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

193 Artikuj

Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Azia
Në Egjipt, zbulohen më shumë se 2 mijë koka dashi të mumifikuara

Në Egjipt, zbulohen më shumë se 2 mijë koka dashi të mumifikuara

Kuriozitete
Salah ka nxitur reagime të botës islame pas fotografisë për Krishtlindje, vjen deklarata e organit këshillues islamik të Egjiptit

Salah ka nxitur reagime të botës islame pas fotografisë për Krishtlindje, vjen deklarata e organit këshillues islamik të Egjiptit

Po Flitet
Muzeu i automjeteve mbretërore në Egjipt – koleksioni që nga koha e Mehmet Ali Pashës

Muzeu i automjeteve mbretërore në Egjipt – koleksioni që nga koha e Mehmet Ali Pashës

Auto Lajme
Ndodhi sërish, një anije tjetër bllokoi përkohësisht Kanalin e Suezit – Affinity V vazhdoi lundrimin pas pesë orëve

Ndodhi sërish, një anije tjetër bllokoi përkohësisht Kanalin e Suezit – Affinity V vazhdoi lundrimin pas pesë orëve

Azia
Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Azia
Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshje për gazin me Izraelin dhe Egjiptin

Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshje për gazin me Izraelin dhe Egjiptin

Botë
Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Afrika
Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua

Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua

Ndërkombëtare
Kali vraponte në hapësirën mes dy palë binarëve në Egjipt, ku dy trena po lëviznin me shpejtësi – pasagjerët shikonin të habitur

Kali vraponte në hapësirën mes dy palë binarëve në Egjipt, ku dy trena po lëviznin me shpejtësi – pasagjerët shikonin të habitur

Kuriozitete
Të paktën 16 të vdekur në një aksident automobilistik në Egjipt

Të paktën 16 të vdekur në një aksident automobilistik në Egjipt

Afrika
Shumë e rrallë, qyteti turistik i Egjiptit mbulohet me të bardha – breshëri habit banorët dhe turistët

Shumë e rrallë, qyteti turistik i Egjiptit mbulohet me të bardha – breshëri habit banorët dhe turistët

Interesante
Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Auto Lajme
Futet në librin e rekordeve Guiness, parashutisti amerikan rrokulliset 160 herë në ajër dhe zbret pranë piramidës së Gizës

Futet në librin e rekordeve Guiness, parashutisti amerikan rrokulliset 160 herë në ajër dhe zbret pranë piramidës së Gizës

Kuriozitete
Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Afrika
Dhjetë paqeruajtës të Egjiptit plagosën në Republikën e Afrikës Qendrore

Dhjetë paqeruajtës të Egjiptit plagosën në Republikën e Afrikës Qendrore

Afrika
Vodhi telefonin e gazetarit derisa ky i fundit ishte ‘live’ – hajduti tregon fytyrën para mijëra njerëzve

Vodhi telefonin e gazetarit derisa ky i fundit ishte ‘live’ – hajduti tregon fytyrën para mijëra njerëzve

Afrika
Anija “Ever Given” më në fund u largua nga ujërat egjiptiane

Anija “Ever Given” më në fund u largua nga ujërat egjiptiane

Afrika
Ukrainasja shkoi në Egjipt për t’i kaluar pushimet, mori parashutën që të përjetoj adrenalinën – u përplas me kokë në anijen që lëvizte me shpejtë

Ukrainasja shkoi në Egjipt për t’i kaluar pushimet, mori parashutën që të përjetoj adrenalinën – u përplas me kokë në anijen që lëvizte me shpejtë

Azia
Arrihet marrëveshja për kompensimin pas bllokimit të Kanalit të Suezit

Arrihet marrëveshja për kompensimin pas bllokimit të Kanalit të Suezit

Afrika
Dikur vendi më i tensionuar në botë, tani një podium lojërash

Dikur vendi më i tensionuar në botë, tani një podium lojërash

Azia
Egjipti sekuestron anijen “Ever Given”

Egjipti sekuestron anijen “Ever Given”

Azia
Treni doli nga shinat afër Kajros, të paktën tetë të vdekur

Treni doli nga shinat afër Kajros, të paktën tetë të vdekur

Afrika
Ide tjetër për largimin e anijes që bllokoi Kanalin e Suezit

Ide tjetër për largimin e anijes që bllokoi Kanalin e Suezit

Afrika